Wiadomości z Zabrza

Naucz swe dziecko żeglować na Śląsku. Półkolonie żeglarskie.

  • Dodano: 2020-02-17 10:45

Żeglarstwo to dyscyplina sportów wodnych dająca mnóstwo satysfakcji i radości. Bezpieczne żeglowanie wymaga znajomości zasad obowiązujących na wodzie oraz posiadania pakietu umiejętności umożliwiających skuteczne sterowanie łódką.

To również dyscyplina kształtująca charakter, wymagająca opanowania i szybkiego podejmowania decyzji w oparciu o posiadaną wiedzę. Sztorm Grupa, od kilku lat, z prawdziwą pasją i zaangażowaniem, uczy żeglowania w ramach organizowanych przez siebie półkolonii, m.in. na Śląsku. Podczas ubiegłorocznych wakacji, nad Pogorią bawiło się i uczyło żeglarstwa ponad 200 dzieci, w ramach aż dziesięciu, doskonale zorganizowanych półkolonijnych turnusów. Żeglowanie na Śląsku? Przekonajcie się, że to jeden z najlepszych pomysłów na lato! 

Żeglarstwo dla każdego! Dla kogo są półkolonie żeglarskie?

Żeglarstwo to szeroka grupa sportów wodnych, w których motorem napędowym dla poruszania się po wodzie jest żagiel. Żeglować można więc na mniejszych i większych żaglówkach oraz jachtach i żaglowcach, ale w tej kategorii mieszą się również: windsurfing czy kiteboarding (w tym ostatnim klasyczny żagiel zastępowany jest latawcem). Opanowanie jednej kategorii zdecydowanie ułatwia opanowanie wszystkich pozostałych i może być wstępem do ogromnej miłości do żagli w ogóle. Amatorskie żeglowanie może opanować niemal każde dziecko (już od 5. roku życia), a młodzież może z powodzeniem uczestniczyć w kursach na patent żeglarza jachtowego.

Półkolonie żeglarskie to koncepcja stworzona dla dzieci, które uwielbiają wodę i przygody, chcą zdobyć nowe umiejętności, poznać nowych kolegów i koleżanki oraz przeżyć wakacje 2020 na najwyższych obrotach! To świetny sposób na zapewnienie dzieciom sporej dawki atrakcji latem - nawet, jeśli z powodu obowiązków zawodowych dorosłych, nie możecie sobie pozwolić na wyjazd na urlop. Półkolonie nad jeziorem na Śląsku zaspokoją większość typowych, wakacyjnych potrzeb dzieci, m.in.: czasu na zabawę z rówieśnikami i kontaktu z wodą, a rodzice nie będą mogli się nadziwić jak odważne i odpowiedzialne stały się ich dzieci. 

Sztormiaki 2020

Sztormiaki 2020 to półkolonie dedykowane dzieciom w wieku od 5. do 12. roku życia (starsze dzieci zapraszamy na kursy patentowe na żeglarza jachtowego). Dzieci będą zorganizowane w niewielkie grupy pod względem wieku i umiejętności - tak, aby każdy uczestnik miał mógł bezpiecznie i w swoim tempie zdobyć wszystkie niezbędne umiejętności małego żeglarza. Wszystkie półkolonie organizowane przez Sztorm Grupę są, zgodnie z przepisami, zgłaszane do Kuratorium Oświaty i Sanepidu, a uczestnicy objęci są stosownym ubezpieczeniem.

Baza Sztormiaków

Sztorm Grupa posiada swoją bazę nad jeziorem Pogoria I. W tym nowoczesnym kompleksie żeglarskim, oprócz dostępu do spokojnych wód śląskiego jeziora i przystani - uczestnicy mają do dyspozycji: salę szkoleniową i mnóstwo miejsca do zabawy, położonego w bezpośrednim sąsiedztwie sosnowego lasu, dającego przyjemny cień podczas upalnych dni. Nad bezpieczeństwem dzieci na wodzie i na lądzie czuwa wykwalifikowana kadra: wychowawcy i instruktorzy żeglarstwa. 

Codzienny transport

Pracujący rodzice nie muszą się martwić o codzienne dowożeni dzieci nad Pogorię. Sztorm Grupa oferuje każdego dnia w trakcie trwania półkolonii, rano i popołudniu - transport nowoczesnym autokarem, m.in. z: Chorzowa, Katowic, Sosnowca i Dąbrowy Górniczej. Dzieci będą podróżowały pod opieką wychowawców! 

Grupy, ceny i zapisy

Jak już wspomniano wcześniej - półkolonie pod żaglami na Śląsku dedykowane są dzieciom od 5. do 12. roku życia. Półkolonie będą się odbywać w ramach trzech podstawowych grup: Mali Piraci Sztorm Grupy Śląsk (żeglarska przygoda dla najmłodszych dzieci w wieku 5-9 lat, idealna na pierwszy wjazd!), Kapitanowie Sztorm Grupy Śląsk (nauka żeglarstwa dla dzieci w wieku 7-12 lat), Akademia Mały Optimist Śląsk (nauka żeglowania na jachtach klasy Optimist, od podstaw, dla dzieci w wieku 6-12 lat).

Półkolonie organizowane są przez cały okres wakacji, w tygodniowych turnusach - pierwszy startuje już 29 czerwca 2020. Koszt jednego turnusu to wydatek około 900 - 1100 zł (w cenie są m.in.: atrakcyjne zajęcia na lądzie i w wodzie, trzy posiłki, codzienny transport na umówionej trasie -wszystko pod czujnym okiem kierownika półkolonii oraz wykwalifikowanej i doświadczonej kadry). Młodzież może zapisać się na wakacyjny kurs: Patent Żeglarza Jachtowego.

Zapisy na półkolonię 2020 już ruszyły, a ograniczona ilość miejsc w poszczególnych grupach wiekowych to dobry pretekst, by pomyśleć o lecie... już dzisiaj! 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.