Wiadomości z Zabrza

Najkorzystniejszy kredyt gotówkowy dla firm

  • Dodano: 2020-09-25 12:00

Potrzebujesz dużego zastrzyku gotówki dla swojej firmy i nie wiesz, jaką instytucję finansową wybrać? Zobacz, na co zwrócić szczególną uwagę, decydując się na kredyt.

Z powodu pandemii covid-19 przedsiębiorstwa wszystkich branż i we wszystkich krajach borykają się z trudnościami finansowymi. Jeśli też prowadzisz firmę i z powodu obecnej sytuacji epidemiologicznej potrzebujesz więcej gotówki albo też już od dawna planowałeś inwestycje w swojej firmie, czas przyjrzeć się ofertom kredytów gotówkowych, by wybrać najbardziej odpowiadający Twoim potrzebom. Możesz to zrobić tutaj: https://www.firmowakasa.pl/kredyt-gotowkowy/.

Czemu kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy, w odróżnieniu od kredytu hipotecznego, można przeznaczyć na dowolny cel. Zasadniczo kredyty gotówkowe można podzielić na dwa rodzaje: kredyt konsumencki i kredyt konsolidacyjny. Zaciągając kredyt konsumencki otrzymujesz gotówkę, o której przeznaczeniu sam decydujesz. Nie musisz informować banku o celach pożyczki. Kredyt konsolidacyjny jest odmianą kredytu gotówkowego, który pomaga w spłacaniu innych zobowiązań. Konsolidacja zobowiązań finansowych w jeden kredyt pozwala na obniżenie comiesięcznych wydatków związanych ze spłatą wszystkich pożyczek, którymi jesteśmy obciążeni. Przewagą kredytów gotówkowych nad innymi formami pożyczek jest stosunkowo prosta droga otrzymania kredytu. Coraz mniej formalności należy spełnić, by otrzymać kredyt (czasem nawet nie jest potrzebne zaświadczenie o zarobkach). W przypadku części kredytów można wszelkie formalności załatwić przez Internet (np. kiedy posiadamy konto osobiste w banku, w którym chcemy ubiegać się o kredyt gotówkowy). Wtedy też nie trzeba dostarczać bankowi żadnych dodatkowych dokumentów, ponieważ bank posiada informację o wszystkich naszych transakcjach. Dzięki elektronicznym udogodnieniom w pozyskiwaniu kredytów skraca się czas rozpatrywania wniosku przez bank, a tym samym – czas wpłynięcia środków na nasze konto.

O czym należy pamiętać, decydując się na kredyt

Dzięki rankingowi kredytów gotówkowych, nie wychodząc z domu możemy sprawdzić optymalną ofertę kredytu, która uwzględni nasze potrzeby co do jego wysokości, przeznaczenia pożyczki, wysokości i ilości rat. Zamiast zestawiać ze sobą pliki ofert różnych banków, porównywać je linijka po linijce i zagłębiać się w kruczki prawne każdej oferty, wystarczy przejrzeć ranking kredytów gotówkowych, zestawiający oferty wszystkich banków w jednym miejscu. Na koszt kredytu składa się przede wszystkim prowizja, jaką bank pobiera za udzielenie kredytu i odsetki, i to właśnie na ich wysokość trzeba zwrócić uwagę, zaciągając pożyczkę. Innym kryterium przy wyborze banku może być opcja wcześniejszej spłaty kredytu czy późniejszego zwiększenia kredytu. Jednym z ważniejszych aspektów decydujących o wyborze kredytu jest RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. To całkowity koszt kredytu ponoszony przez konsumenta przy pobraniu pożyczki. Porównywanie RRSO różnych banków umożliwia porównanie ofert kredytowych oferowanych przez te instytucje, ponieważ na RRSO składają się wszystkie koszty kredytowe, jak ubezpieczenia, prowizja, odsetki i inne opłaty.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.