Wiadomości z Zabrza

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biurka dla dziecka?

  • Dodano: 2020-11-25 13:45

Już od pierwszych szkolnych lat dziecko spędza dużo czasu przy biurku, ucząc się pisania pierwszych literek, a potem odrabiania trudniejszych lekcji. To również miejsce, gdzie najczęściej stoi komputer, który służy nie tylko do nauki, ale również rozrywki. Biurko trzeba dopasować odpowiednio do potrzeb dziecka, aby zapewnić mu komfort i ochronić przed problemami z kręgosłupem. Jakie biurko wybrać?

Jak dopasować biurko do wzrostu dziecka?

Głównymi czynnikami, które należy uwzględnić przy wyborze biurka, są wiek i wzrost dziecka. Właśnie z tego względu trudno mówić o optymalnej wysokości biurka. Istnieją jednak konkretne wskazówki, którymi należy się kierować. Stopy dziecka powinny swobodnie opierać się o podłoże. Jeżeli biurko ma służyć dłużej, można też kupić specjalny podnóżek i wtedy stopy muszą być bez problemu oparte na nim. Dziecko powinno mieć wystarczającą przestrzeń na nogi, aby mogło je wygodnie ułożyć. Ponadto biurko dla dziecka powinno być takiej wysokości, aby oparte o niego przedramiona tworzyły z ramionami kąt prosty. Wybór odpowiedniego biurka jest ważny, ale nie można zapominać o doborze odpowiedniego krzesła. Polecanym rozwiązaniem są fotele z regulowaną wysokością, ale świetnie się sprawdza również krzesło dopasowane do wysokości biurka i aktualnych potrzeb dziecka.

Jaka wielkość blatu jest odpowiednia dla dziecka?

Każde biurko dziecięce musi zapewniać bezproblemową naukę. Jego ostateczna wielkość zależy od dostępności miejsca w pokoju, a także wieku oraz wzrostu dziecka. Przede wszystkim wielkość blatu musi pozwalać na rozłożenie niezbędnych rzeczy. Aby biurko dla dzieci spełniało swoje zadanie, optymalna szerokość blatu powinna wynosić 60-75 cm, a długość około 120 cm. Oczywiście im starsze dziecko, tym jego potrzeby mogą być większe. Biurka dla starszych dzieci w różnych wydaniach są dostępne na stronie https://www.pinio.com.pl/oferta/dla-starszaka/biurko-dla-starszaka/. Zaprojektowano je tak, aby spełniały różne potrzeby. Niektóre mają szafkę do przechowywania rzeczy, a inne składają się tylko z blatu, pod który można wsunąć kontener na kółkach.

Biurko w nowoczesnym wydaniu

Efektownie prezentujące się biurka dziecięce stanowią zachętę do nauki. O wiele przyjemniej siada się w miejscu, które jest wygodne i estetyczne. Właściwie biurka dla dziewczynek nie różnią się od tych dla chłopców. Wszystkie w neutralnych kolorach, takich jak naturalne drewno lub biel, mają charakter uniwersalny. Jednak biurko dla dziewczynki można dodatkowo przyozdobić np. stylową lampką. Natomiast biurko dla chłopca w młodszym wieku można zostawić bez ozdób lub postawić na nim małego, ulubionego misia.

Jakość biurka – materiały i wykonanie

Wszystkie meble dla dzieci muszą charakteryzować się solidnością i bezpieczeństwem użytkowania. Zastosowanie materiałów wysokiej jakości i precyzyjne wykonanie to również ważne aspekty w przypadku biurek. Przy zakupie warto sprawdzić, czy wszystkie powierzchnie są gładkie. Drewniane biurka nie mogą mieć żadnych zadziorów, które umożliwiałyby skaleczenie lub wbicie sobie drzazgi. Biurko służy zwykle przez kilka lat, zanim zostanie wymienione na nowe, dlatego warto wybrać wytrzymały model z płyt laminowanych i litego drewna sosnowego lub bukowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.