Wiadomości z Zabrza

Męska odzież medyczna, czyli co w męskiej modzie piszczy

  • Dodano: 2021-07-12 11:30

Nie tylko kobiety ubierają się dzisiaj zgodnie z najnowszymi trendami mody. Nasz ubiór ma przede wszystkim sprawiać, że czujemy się dobrze sami ze sobą, że wyglądamy dobrze i możemy swobodnie się poruszać. W przypadku typowych szpitalnych ubrań często jest to utrudnione ze względu na bardzo surowe zasady szycia takich uniformów. Na szczęście tendencja ta zmieniła się jakiś czas temu i męskie ubrania wykorzystywane w pracy w szpitalach oraz w przychodniach mogą wyglądać jak chociażby te: https://www.medhoodie.pl/product-category/odziez-medyczna-meska/.

Męska odzież medyczna – czego potrzebują w pracy panowie?

Szczególnie panowie zwracają uwagę w swojej pracy na aspekt związany z wygodą i swobodą ruchów. Dlatego wybierają odpowiednio dopasowane bluzy medyczne – zgodnie z tabelami rozmiarów, a nie z własnymi przypuszczeniami – z odpowiednim, ulubionym rodzajem dekoltu. Do wyboru są klasyczne półokrągłe wycięcia, ale także bardziej nowoczesne i zdecydowanie kojarzące się ze służbą zdrowia dekolty w serek. W męskiej odzieży medycznej zaraz na drugim miejscu jest wybór odpowiedniego materiału – oczywiście na rynku nie brak najróżniejszych propozycji, jednak tylko niektóre z nich będą do zaakceptowania. Chodzi tu głównie o skład materiału wykorzystanego do szycia. Tkanina powinna być naturalnego, najlepiej organicznego pochodzenia, jak stuprocentowa bawełna, ewentualnie z niewielkim dodatkiem elastycznej tkaniny dla lepszego układania się na ciele. Bawełna będzie odpowiednia nie tylko ze względu na swoją miękkość czy uniwersalność, ale także ze względu na możliwości wchłaniania wody i potu, które w te pracy są naprawdę ważne. 

W przypadku spodni sklepy z męską odzieżą medyczną oferują naprawdę wiele – najlepiej zaś w ostatnim czasie sprzedają się wszelkiego typu spodnie zbliżone do joggerów – krój ten jest nieco mniej oficjalny, dlatego znakomicie nadaje się dla młodych lekarzy czy pielęgniarzy, do których ów zobowiązujący, w pełni formalny i sztywny uniform raczej nie przemawia. Spodnie mają najczęściej ściągacz w pasie dla lepszego dopasowania odzieży, często także na nogawkach. Zwykle naszywane są na nich dodatkowo pojemne kieszenie. Całość świetnie komponuje się w zasadzie z każdym rodzajem bluzy medycznej, co najlepiej widać po propozycjach ze strony: https://www.medhoodie.pl/

W kwestii materiału rzecz analogicznie ma się w przypadku czepków medycznych, obowiązkowych podczas wszystkich możliwych zabiegów i operacji na salach. Czepek także musi być wykonany z miękkiej, chłonnej tkaniny, aby nic nie przedostało się z niego na ziemię czy do rany pacjenta oraz, by pot miał możliwość bezpiecznego wsiąkania w tkaninę.

Męska odzież medyczna – co z dużymi rozmiarami?

Chociaż nie mówi się o tym dzisiaj a dużo, również panowie zatrudnieni w służbie zdrowi coraz częściej cierpią z powodu cukrzycy oraz podobnych schorzeń, powodujących ogromną otyłość. Na szczęście dzięki odpowiednio dopasowanym ubraniom także osoby otyłe są w stanie dobrze czuć się nie tylko we własnym ciele, ale również wśród wielu innych, obcych ludzi. Pewność siebie jest ważna szczególnie w pracy o takim charakterze, dlatego warto sobie pomóc, jeśli to tylko wykonalne. Wybierając ubranie plus size dla siebie warto pamiętać, aby nie kupować ani zbyt wąskich, ani zbyt obszernych bluz, ponieważ jedna będzie zwyczajnie niewygodna, a druga będzie sprawiać wrażenie jeszcze większej otyłości  i masywności, niż jest w rzeczywistości.

Wsparcie w SEO zapewnia firma Algov.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.