Wiadomości z Zabrza

Masaż medyczny - gdy siedzenie w pracy zaczyna Cię boleć

  • Dodano: 2023-03-15 11:00, aktualizacja: 2023-03-16 10:14

W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej osób pracuje siedząco przed komputerem, często borykamy się z bólem pleców, szyi, ramion i innych części ciała. Siedzący tryb pracy powoduje nie tylko ból, ale również przyczynia się do występowania różnych schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego. Jednym ze sposobów na złagodzenie tych dolegliwości może być masaż medyczny.

Masaż medyczny to terapia manualna, która polega na manipulowaniu mięśniami, ścięgnami i więzadłami w celu zmniejszenia bólu, złagodzenia napięcia mięśniowego oraz poprawy funkcjonowania układu mięśniowo-szkieletowego. Masaż medyczny może pomóc w złagodzeniu bólu spowodowanego przez siedzący tryb pracy, a także zmniejszyć napięcie mięśniowe, które może prowadzić do poważniejszych schorzeń. Z naszych obserwacji wynika, że od czas COVID-19, gdy coraz więcej pacjentów wybierało pracę zdalną – problem „bólu w pracy” nasilił się w sposób znaczny. Niestety obserwujemy, że problem bólu w pracy dotyka coraz to młodsze pokolenia już pacjentów po 20 roku życia.  

Masaż medyczny może przynieść wiele korzyści dla osób, które pracują siedząco. Przede wszystkim, masaże medyczne mogą pomóc w zmniejszeniu bólu pleców, szyi, ramion i innych części ciała, które są narażone na przeciążenie podczas siedzącej pracy. Ponadto, masaże medyczne mogą pomóc w poprawie zakresu ruchu i elastyczności mięśni, co przyczynia się do poprawy postawy ciała i zmniejszenia ryzyka wystąpienia bólu w przyszłości.

Właściwości masażu medycznego nie ograniczają się jedynie do złagodzenia bólu. Masaże medyczne mogą również poprawić funkcjonowanie układu krążenia i limfatycznego, a także zmniejszyć ryzyko wystąpienia stanów zapalnych i kontuzji mięśni.

Masaż medyczny jest również skuteczną metodą na walkę ze stresem, który jest często skutkiem siedzącego trybu pracy. Masaż medyczny może pomóc w redukcji napięcia mięśniowego i odprężeniu, co przyczynia się do zmniejszenia poziomu stresu i poprawy samopoczucia.

Masaż medyczny powinien być wykonywany przez specjalistę, który posiada odpowiednie wykształcenie i doświadczenie w tej dziedzinie. Przed rozpoczęciem masażu medycznego, specjalista przeprowadza wywiad medyczny, aby ocenić stan zdrowia pacjenta i dobrać odpowiednie techniki masażu.

Podsumowując, masaże medyczne mogą być skutecznym sposobem na złagodzenie bólu i napięcia mięśniowego spowodowanego siedzącym trybem pracy. Poprawa funkcjonowania układu krążenia jak i mięśniowego wpłynie pozytywnie nie tylko na stan fizyczny, ale również psychiczny pacjenta.

Poznaj ofertę masaż Katowice

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.