Wiadomości z Zabrza

Loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach - świetny pomysł na urodziny!

 • Dodano: 2020-01-30 11:30

Chcesz podarować udany upominek na urodziny? Wybierz loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach!

Znalezienie udanego pomysłu na prezent urodzinowy dla bliskiej osoby może być poważnym problemem. Jeśli podarunek ma być unikatowy, warto podarować coś, co będzie mogło pozostać w jej pamięci na długo. Doskonałym wyborem może być voucher na tunel aerodynamiczny, w którym można polatać jak ptak!

Czym dokładnie są tunele aerodynamiczne? Na czym polega latanie w takich właśnie tunelach? Jak można podarować lot w aerotunelu jako prezent? Sprawdź już teraz!

Tunel aerodynamiczny – lataj jak ptak!

Pionowy tunel aerodynamiczny to specjalny rodzaj konstrukcji, która pozwala na stworzenia warunków do swobodnego latania.

Wewnątrz tunelu znajdują się duże wentylatory, które potrafią wprawić powietrze w prędkość nawet 300 kilometrów na godzinę. Tunel posiada także siatkę, która stanowi podłoże oraz zabezpieczenie dla przebywających w nich osób. Większość tunelu jest przeszklonych, dlatego można oglądać, co dzieje się w ich środku!

Znajdująca się w środku tunelu aerodynamicznego osoba może unieść się w górę – strugi powietrza utrzymują ją wtedy nad siatkową platformą. Poprzez odpowiednie modulowanie prędkości powietrza i przyjmowanie właściwej pozycji w aerotunelach można wykonywać także różne ewolucje. Powstała nawet specjalna dyscyplina sportowa – bodyflying.

Z lotów w tunelach aerodynamicznych początkowo korzystały tylko wybrane osoby, w tym skoczkowie spadochronowi i uczestnicy szkoleń spadochroniarskich. Teraz jednak taka niesamowita rozrywka jest dostępna niemalże dla każdego!

Na czym polega lot w tunelu aerodynamicznym?

Lot w tunelu aerodynamicznym nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania – to powoduje, że może on również stać się świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby!

Podstawą jest dokonanie rezerwacji na lot w tunelu. W przypadku Katowic można zrobić to na stronie internetowej działającego tam tunelu aerodynamicznego Profly. Jeśli chcemy kupić lot na prezent, najlepiej wybrać voucher upominkowy, który upoważnia obdarowaną osobę do wzięcia udziału w locie w najbardziej odpowiadającym jej terminie.

Przed lotem należy wziąć udział w szkoleniu z instruktorem oraz odebrać wyposażenie – kombinezon, kask, zatyczki do uszu. Lot w tunelu aerodynamicznym odbywa się wraz z instruktorem – może on stale czuwać nad bezpieczeństwem uczestnika lotu i razem z nim wykonywać różne ewolucje w powietrzu!

Standardowy czas lotu w tunelu to 3 minuty – na start to wystarczająca ilość, ale można także zdecydować się na wykupienie dłuższego latania w aerotunelu. Dostępne są także specjalne pakiety, które pozwalają na wykupienie lotów w jeszcze niższych cenach.

Ile kosztuje lot w tunelu aerodynamicznym?

Za lot w tunelu aerodynamicznym nie trzeba płacić dużo – ceny są przystępne i znacznie niższe niż koszt skoku ze spadochronem. Ile trzeba zapłacić za lot odbywający się w Katowicach?

Ceny lotów w tunelu aerodynamicznym w Katowicach:

 • 229 złotych za lot 3-minutowy dla osób poniżej 18. roku życia
 • 259 złotych za lot 3-minutowy dla osób powyżej 18. roku życia
 • 979 złotych za pakiet dla 4 osób – po 2 loty dla każdego
 • 1399 złotych za pakiet dla 6 osób – min. 2 osoby dorosłe – 12 lotów

Na loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach można także wykupić vouchery. Są one dostępne na miejscu, a także można zamówić je przez internet.

Podsumowując, lot w tunelu aerodynamicznym może być wspaniałym przeżyciem dla każdego. Także może stać się on doskonałym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby, aby zapewnić jej niezapomniane doświadczenia!

Komentarze (3)    dodaj »

 • Adam

  Świetny pomysł nie tylko na urodziny ale również na inne wydarzenia. Ostatnio zorganizowaliśmy taki prezent znajomemu na jego kawalerski.Poza tym moim zdaniem nie ma co tutaj porównywać lotu w tandemie na paralotni do lotu w tunelu aerodynamicznym. NIe jes to jedno i to samo.

 • Elwira

  Marzy mi się ten tunel już od dłuższego czasu, jednak 260 zł za 3 min to trochę za dużo :p

 • Mono

  Na Lanzarote płaciłem 70 e za ponad pol godziny lot w tandemie na paralotni

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.