Wiadomości z Zabrza

Loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach - świetny pomysł na urodziny!

 • Dodano: 2020-01-30 11:30

Chcesz podarować udany upominek na urodziny? Wybierz loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach!

Znalezienie udanego pomysłu na prezent urodzinowy dla bliskiej osoby może być poważnym problemem. Jeśli podarunek ma być unikatowy, warto podarować coś, co będzie mogło pozostać w jej pamięci na długo. Doskonałym wyborem może być voucher na tunel aerodynamiczny, w którym można polatać jak ptak!

Czym dokładnie są tunele aerodynamiczne? Na czym polega latanie w takich właśnie tunelach? Jak można podarować lot w aerotunelu jako prezent? Sprawdź już teraz!

Tunel aerodynamiczny – lataj jak ptak!

Pionowy tunel aerodynamiczny to specjalny rodzaj konstrukcji, która pozwala na stworzenia warunków do swobodnego latania.

Wewnątrz tunelu znajdują się duże wentylatory, które potrafią wprawić powietrze w prędkość nawet 300 kilometrów na godzinę. Tunel posiada także siatkę, która stanowi podłoże oraz zabezpieczenie dla przebywających w nich osób. Większość tunelu jest przeszklonych, dlatego można oglądać, co dzieje się w ich środku!

Znajdująca się w środku tunelu aerodynamicznego osoba może unieść się w górę – strugi powietrza utrzymują ją wtedy nad siatkową platformą. Poprzez odpowiednie modulowanie prędkości powietrza i przyjmowanie właściwej pozycji w aerotunelach można wykonywać także różne ewolucje. Powstała nawet specjalna dyscyplina sportowa – bodyflying.

Z lotów w tunelach aerodynamicznych początkowo korzystały tylko wybrane osoby, w tym skoczkowie spadochronowi i uczestnicy szkoleń spadochroniarskich. Teraz jednak taka niesamowita rozrywka jest dostępna niemalże dla każdego!

Na czym polega lot w tunelu aerodynamicznym?

Lot w tunelu aerodynamicznym nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania – to powoduje, że może on również stać się świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby!

Podstawą jest dokonanie rezerwacji na lot w tunelu. W przypadku Katowic można zrobić to na stronie internetowej działającego tam tunelu aerodynamicznego Profly. Jeśli chcemy kupić lot na prezent, najlepiej wybrać voucher upominkowy, który upoważnia obdarowaną osobę do wzięcia udziału w locie w najbardziej odpowiadającym jej terminie.

Przed lotem należy wziąć udział w szkoleniu z instruktorem oraz odebrać wyposażenie – kombinezon, kask, zatyczki do uszu. Lot w tunelu aerodynamicznym odbywa się wraz z instruktorem – może on stale czuwać nad bezpieczeństwem uczestnika lotu i razem z nim wykonywać różne ewolucje w powietrzu!

Standardowy czas lotu w tunelu to 3 minuty – na start to wystarczająca ilość, ale można także zdecydować się na wykupienie dłuższego latania w aerotunelu. Dostępne są także specjalne pakiety, które pozwalają na wykupienie lotów w jeszcze niższych cenach.

Ile kosztuje lot w tunelu aerodynamicznym?

Za lot w tunelu aerodynamicznym nie trzeba płacić dużo – ceny są przystępne i znacznie niższe niż koszt skoku ze spadochronem. Ile trzeba zapłacić za lot odbywający się w Katowicach?

Ceny lotów w tunelu aerodynamicznym w Katowicach:

 • 229 złotych za lot 3-minutowy dla osób poniżej 18. roku życia
 • 259 złotych za lot 3-minutowy dla osób powyżej 18. roku życia
 • 979 złotych za pakiet dla 4 osób – po 2 loty dla każdego
 • 1399 złotych za pakiet dla 6 osób – min. 2 osoby dorosłe – 12 lotów

Na loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach można także wykupić vouchery. Są one dostępne na miejscu, a także można zamówić je przez internet.

Podsumowując, lot w tunelu aerodynamicznym może być wspaniałym przeżyciem dla każdego. Także może stać się on doskonałym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby, aby zapewnić jej niezapomniane doświadczenia!

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

 • Adam

  Świetny pomysł nie tylko na urodziny ale również na inne wydarzenia. Ostatnio zorganizowaliśmy taki prezent znajomemu na jego kawalerski.Poza tym moim zdaniem nie ma co tutaj porównywać lotu w tandemie na paralotni do lotu w tunelu aerodynamicznym. NIe jes to jedno i to samo.

 • Elwira

  Marzy mi się ten tunel już od dłuższego czasu, jednak 260 zł za 3 min to trochę za dużo :p

 • Mono

  Na Lanzarote płaciłem 70 e za ponad pol godziny lot w tandemie na paralotni

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.