Wiadomości z Zabrza

Korzyści z wdrożenia rozwiązań do zarządzania flotą

  • Dodano: 2019-08-29 10:15

Każda nowoczesna firma posiadająca rozbudowaną flotę samochodową szuka rozwiązań, które mogą pomóc w jej zarządzaniu, monitorowaniu skuteczności działań, szybkiemu dostępowi do wszystkich potrzebnych informacji oraz pozwalają na ich przepływ między poszczególnymi podmiotami działającymi w firmie. Mowa tu o działach zajmujących się finansami, serwisowaniem, zarządzaniem zasobami ludzkimi i bezpieczeństwem wykonywania pracy.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii firma Verizon Connect stworzyła kompleksowy system do zarządzania i monitorowania floty, który dzięki integracji z  API jest w stanie połączyć elastyczność konfiguracji ze skutecznością działania. Pozwala ona na to, aby zarówno wewnętrzni, jak i zewnętrzni inżynierowi specjalizujący się oprogramowaniu mieli możliwości do stworzenia autonomicznych sieci na linii software Verizon Connect - rozwiązania dedykowane dla danego klienta. Poniżej przedstawiono kilka możliwości wykorzystania tej technologii.

Przystępność

Istotnym dla potencjalnego konsumenta będzie fakt, że telematyczne API oferowane przez Verizon Connect jest klarowne pod względem strukturalnym, dzięki czemu programiści docenią łatwość wykonywania poszczególnych działań w jego obrębie. Wszystko z powodu wykorzystywania przez niego obowiązujących standardów i optymalnych protokołów bezpieczeństwa. To z kolei jest gwarancją dla przedsiębiorstwa, że będzie ono mogło liczyć na niezawodną wymianę danych z kierowcami i osobami zarządzającymi flotą samochodową.

Informowanie klientów o przebiegu trasy

Specjalistom z Verizon Connect udało się stworzyć system stale przysyłający informacje związane z przebiegiem trasy kierowcy. Mowa tu nie tylko o czasie jej rozpoczęcia, ale i przewidywanym czasie przybycia. Wówczas dane te przesyłane są do zintegrowanego systemu ERP (Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa). Dzięki takiemu rozwiązaniu można z łatwością wykorzystać te dane w już istniejących systemach w firmie, przez co nie ma konieczności zmiany oprogramowania, które do tej pory było wykorzystywane w przedsiębiorstwie.

Przydzielanie kierowców

W momencie, w którym dyspozytorzy przedsiębiorstwa klienta korzystają z systemu CRM (Zarządzania relacjami z klientami), nic nie stoi na przeszkodzie, aby z wykorzystaniem API oferowanego przez Verizon Connect oddelegowywali oni poszczególnych kierowców do nowych celów. Tym bardziej że dzięki szybkości przesyłania danych pracownik obsługujący firmowy pojazd otrzyma taką informację błyskawicznie.

Dostęp do przebiegu tras

W branży transportowej oraz spedycyjnej często dochodzi do sytuacji, w których błędy wynikają nie z działania danego sprzętu, ale z błędu ludzkiego, a ściślej - nieodpowiedniego stylu jazdy kierowcy. Na szczęście ich wyeliminowanie jest jak najbardziej możliwe. Wszystko za sprawą dostępu do historii podróży. Jesteś  w stanie na bieżąco monitorować lub podsumowywać dane tras, przez co można analizować, czy kierowca prowadził pojazd w sposób prawidłowy lub używał go w celach innych, niż te służbowe. Pozwala to na skorygowanie błędów zanim wywołają poważniejsze konsekwencje.

Minimalizacja kosztów związanych z firmową flotą

Wspomniane wcześniej dane związane z przebiegiem można w prosty sposób importować do systemu ERP. To pozwoli na właściwe zarządzanie kosztami prowadzenia floty samochodowej, za sprawą unikania niepotrzebnych wydatków i znajdowania korzystniejszych pod względem zużycia paliwa przejazdów.

Podsumowanie

Implementacja rozwiązań do zarządzania flotą od Verizon Connect związana jest z szeregiem korzyści, które w znacznym stopniu usprawnią logistyczne działanie poszczególnych przedsiębiorstw. Możliwość rozszerzenia jej możliwości i dostosowania do własnych potrzeb i zintegrowania jej z obecnymi w firmie systemami przy pomocy API to dodatkowe atuty, które mogą okazać się nieocenione przy implementacji i codziennym użytkowaniu systemu w przedsiębiorstwie. Warto samemu się przekonać, w jaki sposób opisywane systemy są w stanie pomóc firmom posiadającym własne floty.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.