Położenie paneli na ścianę to dobry sposób na to, aby nadać wnętrzu nieco inny charakter. Na rynku znajdziemy wiele ich rodzajów, dzięki czemu dopasowanie do gustu i urozmaicenie przestrzeni jest niezwykle łatwe. Efekt, który możemy uzyskać, może przybrać najróżniejsze oblicza. Bywa, że czasem potrzebujemy jakiejś zmiany. Odświeżyć przestrzeń możemy właśnie przy użyciu paneli ściennych. Wiele jest ich rodzajów, przez to temat warto choć odrobinę poruszyć. Taki jest właśnie cel tego wpisu. Poniżej przeczytasz szerzej o jodełce i dowiesz się, jaki wymiar może przybrać, gdy tworzywem jest beton architektoniczny.
Powrót do przyszłości, czyli francuska jodełka ponownie hitem polskich domów. Tym razem w innym, industrialnym wymiarze!
Trendy wprost uwielbiają się powtarzać. Historia z popularną „jodełką” zatacza koło i nie ma w tym nic dziwnego, zważywszy na to, jak atrakcyjny wymiar potrafi przybrać na naszych ścianach. Niegdyś, czyli w czasach PRL-u, często poruszaliśmy się po niej, ponieważ stanowiła powszechne rozwiązanie na podłodze. Obecnie popularne jest jej podziwianie na innej płaszczyźnie, czyli właśnie na ścianach. Francuska jodełka zmieniła się pod wieloma względami, ale nie zatraciła przy okazji swojej naturalnej elegancji i pewnego klasycznego ciepła, które z niej bije. To przywodzi na myśl skandynawskie podejście do aranżacji wnętrz. Dzisiaj nie ma problemu, aby wprowadzić atmosferę vintage nawet w najbardziej modernistycznej wersji. Jak to jest możliwe? Poprzez zastosowanie betonu architektonicznego. Panele ścienne we wzór jodełki to ponadczasowe rozwiązanie. Dostęp do tego nieco industrialnego rozwiązania uzyskasz, odwiedzając stronę firmy VHCT. Znajdziesz ich pod adresem https://www.vhct.pl/beton-architektoniczny/plytki-scienne-jodelka/. Intrygujący efekt, który otrzymasz, gdy zastosujesz taką dekorację, nasyci nawet najbardziej wysublimowane gusta.
Inne sposoby urozmaicenia ścian Twojego mieszkania. Poznaj bliżej lamele ścienne
Lamele ścienne to kolejny powrót do rozwiązań popularnych w przeszłości. W tym jest wiele sensu, ponieważ patrząc wstecz, możemy wyciągnąć to, co najlepsze i dostosować to do nowoczesnych realiów i trendów. Nie inaczej jest z lamelami ściennymi, które niegdyś były alternatywą dla powszechnej w komunistycznej Polsce boazerii. I ponownie mamy do czynienia z modernizmem, ponownie bowiem poruszamy temat betonu architektonicznego. Jednym z powodów jest tutaj fantastyczna trwałość i wspomniany wcześniej efekt „wow”. Warto pamiętać, że lamele nie powinny pokrywać wszystkich ścian. To raczej idealne uzupełnienie. W przeciwnym wypadku optycznie pomniejszymy przestrzeń i nadamy jej zbyt dużo mrocznego tonu.