Wiadomości z Zabrza

Jakie oświetlenie wybrać do wnętrz w stylu boho?

  • Dodano: 2021-12-16 08:00, aktualizacja: 2021-12-16 08:01

Wnętrza w stylu boho są coraz bardziej popularne. W związku z tym pojawia się również coraz większe zapotrzebowanie na lampy boho. W oświetleniu takich wnętrz królują lampy wykończone naturalnymi materiałami, kolorowe lampy, jak i te o minimalistycznym designie. Jak to możliwe?

Styl boho - czym się wyróżnia?

Styl boho jest bardzo eklektyczny. Jego synonimem jest wolność i swoboda. Ta także pojawia się w aranżacji wnętrz. Rzeczywiście w stylu boho królują materialne materiały, natomiast nie zawsze zbliża się on wyłącznie w stronę ludowego wnętrza. Coraz częściej sporo w nim ze skandynawskiego minimalizmu, co pozwala na wprowadzenie do wnętrza bardzo różnorodnych elementów, także w przypadku oświetlenia. 

Oświetlenie w stylu boho - różnorodność i wolność

Ze stylem boho kojarzą się nieodłącznie oczywiście naturalne materiały. Nic więc dziwnego, że zarówno lampy stołowe, jak i wiszące to bardzo często te wykonane z naturalnych materiałów. Lampa kolonialna, która we wnętrzach boho najczęściej dominuje, z reguły klosz wykonany ma w drewna, wikliny lub pokrewnych im rozwiązań. Tego typu lampy dają wrażenie bardzo dużego ciepła, budują przytulny klimat boho, pozwalają światłu rozchodzić się naturalnie. Naturalny materiał zestawiony z niebanalnymi kształtami daje świetny efekt, a przy okazji sprawia, że sztuczne światło aż tak bardzo nie męczy oczu. Nie brakuje jednak w ofercie lamp boho także tych wykonanych z metalu i porcelany. Bardzo często mają one nietypowe wykończenie, zdarza się, że imitują ażurowe wzory, które podkreślają atmosferę przytulności. 

Nie oznacza to jednak, że tego typu lampy kolonialne czy orientalne to jedyna możliwość. W przestrzeniach urządzonych w stylu boho świetnie sprawdzają się także bardzo minimalistyczne projekty jak RAMKO Echo - żyrandol oparty na prostym okręgu. Takie rozwiązanie bardzo dobrze pasuje do wnętrz boho urządzonych bardziej na wzór skandynawskiego stylu aranżacji, który dopuszcza łączenie bardzo różnych elementów. 

Jaka lampa wisząca boho?

Girlandy świetle, orientalne lampy stołowe, delikatne drewniane lampy podłogowe — to wszystko świetne z punktu widzenia aranżacji boho rozwiązania. Trzeba jednak pamiętać, że oprócz źródeł światła, które będą budować wrażenie przytulności, potrzebujesz tego głównego, które rozświetli wnętrze i pozwoli np. na pracę w nim. To sprawia, że lampa wisząca boho powinna być wybierana nie tylko z punktu widzenia estetyki, ale i jej praktycznych możliwości. Jedno i drugie da się oczywiście połączyć, ale koniecznie trzeba o tym wymogu pamiętać. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.