Wiadomości z Zabrza

Jakie konto osobiste wybrać? Sprawdź ranking kont osobistych!

  • Dodano: 2020-09-23 08:30, aktualizacja: 2020-09-23 08:37

Myślisz o tym, by zmienić swoje obecne konto osobiste? A może nie masz jeszcze rachunku i chcesz go otworzyć? Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiednią ofertę. Z pomocą przychodzi ranking kont osobistych online!

Wybór odpowiedniego konta osobistego wcale nie jest prosty. Ten produkt znajdziesz w ofercie niemal każdego banku działającego na polskim rynku. Czym należy się kierować podczas wyboru odpowiedniego produktu? Sprawdź ranking kont osobistych i wybierz rachunek dopasowany do swoich potrzeb!

Sprawdź opłaty za konto osobiste

Przede wszystkim warto sprawdzić, ile kosztuje otwarcie i korzystanie z konta osobistego. Część banków oferuje darmowe konto osobiste, lecz trzeba spełnić kilka prostych wymogów, by rzeczywiście nic nie zapłacić za dane konto. Najczęściej będzie to wymóg zasilenia konta daną kwotą, przeniesienie przelewu wynagrodzenia do owego banku czy dokonanie określonej liczby płatności kartą do konta. Jeśli zależy Ci na tym, by zapłacić za ten produkt jak najmniej, wybierz konto, za które nie będziesz musiał płacić kilka lub kilkanaście złotych miesięcznie.

Pomyśl, do jakich celów jest Ci potrzebne konto

Ważne jest również to, byś zastanowił się, jakie czynności i transakcje zamierzasz wykonywać ze swojego konta osobistego. Jeśli chcesz wykonywać przelewy online, sprawdź, jaki jest ich koszt. Większość banków oferuje darmowe przelewy przez internet lub kilka z nich jest bezpłatnych. Kolejną kwestią jest korzystanie z karty debetowej do konta. Jeśli zamierzasz dużo płacić bezgotówkowo, zapoznaj się z cennikiem dotyczącym płatności kartą, limitów dziennych oraz bonusów za aktywne korzystanie z płatności bezgotówkowych. W przeciwnym razie poznaj koszt wypłat gotówki z bankomatów – sprawdź, jakie bankomaty znajdują się w Twojej okolicy i czy masz do nich odpowiedni dostęp. Jeśli już wiesz, na czym Ci zależy, sprawdź aktualne oferty banków.

Porównaj oferty kont dostępnych na rynku

Nie wiesz, w jaki sposób znaleźć i porównać oferty dostępne na rynku? Dobrym pomysłem będzie skorzystanie z porównywarki kont! Z pomocą przychodzi również ranking kont osobistych, w którym znajdziesz najlepsze propozycje rachunków bankowych. Przy każdej ofercie znajduje się informacja o aktualnej promocji, wysokości opłat za konto, kartę, bankomaty oraz przelewy. Dzięki temu nie musisz na własną rękę porównywać rachunków i wczytywać się w regulaminy dostępne na stronach banków – wszystko masz w jednym miejscu!

Czy już wiesz, na co zwrócić uwagę, wybierając konto bankowe?

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.