Wiadomości z Zabrza

Jak zbilansowana dieta i gainer mogą pomóc w osiągnięciu Twoich celów?

  • Dodano: 2023-11-17 12:15

Być może jesteś jedną z osób, która jest na początku swojej przygody z budowaniem masy mięśniowej, a może zaliczasz się do grona bardziej zaawansowanych użytkowników siłowni lub wybranej dyscypliny sportowej. Niezależnie od tego, w jakim miejscu jesteś, to poniżej znajdziesz garść praktycznych informacji, które pomogą Ci w realizacji celów.

Przybywa osób, które chcą poprawić wygląd swojej sylwetki, przybrać na masie lub wyrzeźbić swoje ciało. Droga do pożądanych efektów jest kręta i pełna wyzwań, co wymaga od Ciebie zaangażowania, determinacji i właściwej strategii żywieniowej. W obecnych czasach żyjemy w pędzie, a to ogranicza możliwość spożywania regularnych i pełnowartościowych posiłków. Dlatego suplementy, takie jak gainery, są nieodzownym elementem wsparcia, który przyspiesza proces budowy mięśni. Przyjrzyjmy się im bliżej. 

Klucz do budowy masy mięśniowej

Doświadczony dietetyk związany ze sportem, trener personalny z odpowiednią wiedzą lub kolega, który osiąga sukcesy w wybranej dyscyplinie to osoby, które warto zapytać o rady żywieniowe. Warto jednak wiedzieć, że kluczem do sukcesu nie jest tylko suplementacja, ale także zbilansowana dieta. Połączenie właściwego planu żywieniowego z dobranymi gainerami to istotny element w realizacji Twoich celów dotyczących rozwoju masy mięśniowej. Określ, czego potrzebujesz, a wszystko to znajdziesz w sklepie Bodypak.

Jaki gainer wybrać?

Istnieje kilka kluczowych aspektów, na które należy zwrócić uwagę, aby dopasować odżywkę do swoich potrzeb. Przede wszystkim zacznij od sprawdzenia składu produktu. Jeśli zależy Ci na zbudowaniu masy mięśniowej, to gainer powinien zawierać czyste składniki, bez ulepszaczy i zbędnych substancji.

Proporcje węglowodanów do białka również są ważne. W gainerach typu BULK proporcje wynoszą 1:1. Natomiast w tradycyjnych produktach wahają się w okolicach 1:4.

Zwróć uwagę także na rodzaj węglowodanów i ilość cukrów złożonych w składzie. Im będzie ich więcej, tym lepiej, ponieważ zapewniają one równomierny i dłuższy rozkład. W ten sposób unikniesz gwałtownych skoków insuliny we krwi.

Gainer, który ułatwi Ci budowę masy mięśniowej, powinien bazować w przeważającej części na białkach zwierzęcych, szczególnie białku serwatkowym. Bogactwo aminokwasów połączone z łatwym przyswajaniem to elementy, które są kluczowe w tego rodzaju suplementach. Zwróć także uwagę na inne białka np. kazeinowe czy aminokwasy, jak np. leucyna, metionina czy arginina, które także pozytywnie wpływają na Twój organizm. 

Dowiedz się również: Jakie suplementy są najpopularniejsze pośród osób, które rozpoczynają treningi na siłowni?

Oczekiwane efekty stosowania gainerów

Efekty są zróżnicowane i zależą m.in. od Twojej genetyki, diety, rodzaju uprawianej dyscypliny i indywidualnej budowy ciała. Istotne jest, aby dopasować gainer do planu żywieniowego i treningowego, co będzie miało większe przełożenie na oczekiwane rezultaty.

Pamiętaj, że gainer to uzupełnienie diety, a regularne i dobrze zbilansowane posiłki to podstawa zdrowego i silnego organizmu. Ważne są także regularne treningi, ponieważ sama odżywka nie zapewni oszałamiających efektów bez dawki aktywności fizycznej. Niemniej stosując się do tych wskazówek, masz szanse osiągnąć pożądany przyrost masy mięśniowej.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.