Wiadomości z Zabrza

Jak wybrać biurko dla starszaka, aby zapewnić mu komfort?

  • Dodano: 2019-11-22 10:15

Przedszkolaki i dzieci rozpoczynające szkołę potrzebują biurka do wykonywania rozmaitych prac. Jest to czas, gdy coraz więcej rysują i uczą się pierwszych liter, więc podczas swoich zajęć muszą mieć wygodę. Właściwie dopasowane biurko wpływa na zdrowie dzieci – wady postawy zależą nie tylko od tego, na czym siedzą, ale również, przy czym. Jakie cechy powinno mieć biurko odpowiednie dla starszaka?

Biurko z atestami – wymogi, które muszą być spełnione

Jakiekolwiek rzeczy projektowane z myślą o przeznaczeniu dla dzieci muszą spełniać jeszcze wyższe standardy niż rzeczy dla dorosłych. Tak też jest w przypadku mebli. Czy biurko dla dziecka jest wysokiej jakości, z reguły można ocenić po bliższym przyjrzeniu się szczegółom. Ważna jest staranność wykonania, brak nierównych powierzchni, odprysków, a tym bardziej nawet najmniejszych drzazg. Biurko, z którego ma korzystać dziecko, musi być pozbawione ostrych krawędzi, powinny być lekko zaokrąglone i gładko wykończone. Cała konstrukcja musi prezentować się solidnie. Kilkulatki zazwyczaj mają mnóstwo energii i lubią testować różne rzeczy, dlatego istotna jest również odporność na uszkodzenia mechaniczne. Wszystkie elementy biurka muszą być bezpieczne. Do produkcji nie mogą zostać użyte żadne toksyczne substancje. Z tego względu polecane jest biurko dziecięce z naturalnego drewna pokryte ekologicznymi farbami wodnymi. Musi spełniać wygórowane normy. Maluchy są szczególnie podatne na alergie i podrażnienia skóry, dlatego do produkcji mebli dla nich nie mogą być stosowane środki alergizujące. Wybór biurka sosnowego jest właściwy dla alergików, ponieważ ten rodzaj drewna charakteryzuje się właściwościami antystatycznymi, czyli nie przyciąga kurzu, a to w nim bytują uczulające roztocza. Odpowiednim wyborem są również biurka z drewna bukowego, które cechuje duża wytrzymałość.

Wysokość blatu – wpływ na kształtowanie sylwetki

Kilkuletnie dziecko większość swoich zabaw przenosi z ziemi na biurko, dlatego trzeba je dostosować do jego wzrostu. W przeciwnym razie będzie przybierać nienaturalną, nieprawidłową postawę ciała, co najczęściej prowadzi do zwyrodnień kręgosłupa. Dziecko powinno móc oprzeć ręce na blacie i nie powinno się garbić. Stopy powinny w całości być oparte o podłoże.

Biurko z szufladami czy bez?

Do wyboru są biurka z samym blatem, z szafeczką lub szufladami albo połączeniem jednego z drugim. Która opcja jest najlepsza? To zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji. Jak wyglądają różne opcje, można sprawdzić na stronie www.pinio.com.pl. Szafki i szuflady zapewniają możliwość przechowywania kredek, farb, flamastrów, notesików, zeszytów, bloków rysunkowych lub kolorowanek w jednym miejscu i szybkiego dostępu do nich. Można jednak kupić biurko bez nich, a dokupić kontener na kółkach, który można wsunąć pod biurko lub ustawić obok niego – w zależności od potrzeb. Ruchomy kontener świetnie sprawdzi się w pokojach o małym metrażu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.