Wiadomości z Zabrza

Jak szybko sprzedać mieszkanie?

  • Dodano: 2022-03-03 12:00

Szybka sprzedaż mieszkania to coś, o czym marzy wielu właścicieli nieruchomości. Ogrom pracy, związany z załatwianiem rozmaitych formalności, czy działaniami przygotowawczymi do kontaktu z kupcem, mogą przyprawiać o ból głowy. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że przed rozpoczęciem działań sprzedażowych, każdy posiadacz nieruchomości zada sobie pytanie: „jak szybko sprzedać mieszkanie?” W tym artykule udzielimy na nie odpowiedzi, okraszając całość informacjami o niezbędnych dokumentach, czy dobrych praktykach. Przede wszystkim jednak, zdradzimy Ci pewną tajemnicę – kiedy ją poznasz, zrozumiesz, że szybka sprzedaż mieszkania to coś, co masz na wyciągnięcie ręki!

Szybka sprzedaż mieszkania – zacznij od dokumentów!

Przede wszystkim, musisz zdać sobie sprawę z faktu, że szybka sprzedaż mieszkania, nie leży wyłącznie w Twoim interesie. Twój potencjalny kontrahent, również chciałby, żeby transakcja została sfinalizowana szybko i bezpiecznie. Dysponując taką informacją, możesz wyjść naprzeciw jego oczekiwaniom, odpowiadając na jego potrzeby w bardzo prosty sposób – kompletując zawczasu szereg dokumentów, bez których pilna sprzedaż mieszkania nie mogłaby mieć miejsca.

Jeżeli podczas oględzin mieszkania, położysz przed przyszłym nabywcą stos formularzy, o które w innym przypadku on sam musiałby się zatroszczyć, to na pewno pozytywnie wpłyniesz na jego procesy decyzyjne. Jak się okazuje, aby szybko sprzedać mieszkanie, wystarczy wykazać się odrobiną życzliwości. A jakie dokumenty będą potrzebne? Jest ich kilka, choć z całą pewnością, ich zdobycie nie przysporzy Ci większych problemów.

Koronnym dokumentem, jest rzecz jasna księga wieczysta, właściwa dla zbywanej nieruchomości. Potwierdza ona, że to właśnie Ty jesteś prawowitym właścicielem sprzedawanego mieszkania, a także to, że na nieruchomości nie ciążą żadne roszczenia osób trzecich. Zdobądź również zaświadczenia o braku zadłużenia mieszkania – zarówno wobec spółdzielni mieszkaniowej (lub wspólnoty), jak i Urzędu Skarbowego. Jednak kluczowym dokumentem, który pozwoli na pilną sprzedaż mieszkania, jest operat szacunkowy – dzięki niemu, Twój potencjalny kontrahent będzie wiedział, że proponowana przez Ciebie cena jest słuszna, a do tego będzie mógł bez przeszkód starać się o kredyt hipoteczny.

Sprawdź również – https://transakcja24h.pl/skup-udzialow-w-nieruchomosci/

Ogłoszenie o sprzedaży mieszkania – o czym warto pamiętać?

Jeżeli kwestię formalności masz już za sobą, to możesz zacząć przygotowywać realne działania. Jak szybko sprzedać mieszkanie? Oczywiście, dbając o jego idealne zaprezentowanie przyszłemu nabywcy. Kluczowym w tej materii będzie ogłoszenie o sprzedaży mieszkania. To właśnie w tym miejscu, możesz skorzystać z szeregu dobrych praktyk i marketingowych sztuczek, dzięki którym szybka sprzedaż mieszkania będzie zapewniona. Do najistotniejszych kwestii należą dwie rzeczy – tytuł anonsu i jego zdjęcie tytułowe.

Tytułując ogłoszenie, postaraj się o to, aby widniało w nim coś więcej, aniżeli tylko puste „pilnie sprzedam mieszkanie.” Szybka sprzedaż mieszkania wymaga tego, by przyszły właściciel nieruchomości mógł jak najprędzej zapoznawać się z serwowanymi przez Ciebie informacjami, a także, by rozbudzały one jego wyobraźnię. Zamieść w tytule informacje o metrażu mieszkania, ilości pomieszczeń, a także jego cenie. Dopiero w części właściwej anonsu, dokładnie opisz wszelkie istotne detale.

Pamiętaj jednak, że tym, co w pierwszej kolejności przykuwa oko, jest zdjęcie tytułowe ogłoszenia. Jeśli chcesz szybko sprzedać mieszkanie, to musisz zadbać o to, by rzeczone zdjęcie przedstawiało najbardziej reprezentatywne z pomieszczeń – jasne i przestronne, działające na wyobraźnię kupca i zapewniające go, że to właśnie ta nieruchomość stanowi jego wymarzoną. Jeżeli uda Ci się wszystko zrobić poprawnie, to szybka sprzedaż mieszkania będzie w zasięgu Twojej ręki – stamtąd, już tylko kilka kroków do podpisania umowy przedwstępnej sprzedaży.

Chcesz naprawdę szybko sprzedać mieszkanie? Zapewni Ci to nasz skup nieruchomości online!

Biorąc pod uwagę wszystko, co mogłeś tutaj przeczytać, miej na uwadze, że szybka sprzedaż mieszkania, wcale nie jest takim prostym przedsięwzięciem. Aby jej dokonać, będziesz musiał poświęcić sporo czasu, a być może nawet pieniędzy, na rzetelne przygotowania. Na szczęście, wcale nie musisz tego robić – istnieje pewna, bezpieczna droga na skróty. Stanowi ją nasz skup nieruchomości online.

Wystarczy, że skontaktujesz się z nami poprzez Formularz Kontaktowy, a my, jeszcze tego samego dnia, przyślemy Ci bezpłatną wycenę online zbywanej nieruchomości. Jeżeli uznasz naszą ofertę za atrakcyjną, to spotkanie u notariusza będziemy mogli zaaranżować już kilka dni później! Pomożemy Ci z zebraniem niezbędnych dokumentów, a także zaoszczędzimy długie miesiące poszukiwań nabywców. Napisz do nas i otrzymaj wycenę – to nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje! https://transakcja24h.pl/
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.