Wiadomości z Zabrza

Jak łatwo utrzymać porządek na balkonie?

  • Dodano: 2022-07-06 09:15

Lubisz gromadzić różne rzeczy na balkonie, takie jak: rower, skrzynię na dodatki, regał czy szafę z narzędziami? Miejsce, które miało być Twoją miejską oazą wypoczynku, stało się otwartym magazynem, z którego nie korzystasz zgodnie z przeznaczeniem. Brakuje przy tym estetyki, a ciągłe przenoszenie roweru czy narzędzi z balkonu przez mieszkanie sprawia, że podłoga wewnątrz wiecznie jest brudna, a ściany – poobijane. Jest na to rozwiązanie – magazyn do wynajęcia!

Twój balkon to magazyn?

Balkon powinien być miejscem przeznaczonym do wypoczynku. Mieszkanie w bloku, zwłaszcza w dużych miastach nieraz może przytłaczać, dlatego balkon powinien być oazą pełną zieleni, z wygodnymi meblami do siedzenia i wszystkim, co sprzyja chwilom relaksu, na przykład podczas picia porannej kawy. Pewnie myślisz o tym, zwłaszcza gdy zaczynają się ciepłe dni w roku. Pomyśl, jak przyjemnie byłoby zjeść na nim także kolację z kimś bliskim albo poleżeć wsłuchany w ulubione dźwięki muzyki na komfortowym leżaku. Prawda, że brzmi dobrze? Niestety, często jednak balkon staje się składzikiem, którego ciężko się pozbyć. 

Przechadzając się wąskimi chodnikami osiedla, możesz zauważyć, jak wiele różnych rzeczy ludzie trzymają na balkonach. Rower należy do czołówki, ale czy zabierając go stamtąd, gdy jest potrzebny i przemieszczając się z nim po całym mieszkaniu do wyjścia, nie brudzi podłogi? A może jeszcze przypadkowo obijasz ściany jego kierownicą? Jest na to rozwiązanie! Podobnie jak na szafę narzędziową, która jest równie popularna na balkonach. Naprawdę tak często potrzebujesz wiertarki czy wiader i pędzli do malowania, że musisz je trzymać na balkonie? Lepszym miejscem dla nich będzie piwnica lub komórka lokatorska. W Twoim bloku nie ma takich miejsc? Na to też jest rozwiązanie! 

Jak utrzymać porządek na balkonie

Nie chcesz, żeby Twój balkon wyglądał jak składzik, ale nie masz wielu możliwości? Ograniczony metraż mieszkania, brak komórki lokatorskiej i piwnicy czy garażu to nie problem. Możesz pozbyć się gratów z balkonu, który ma być miejscem do wypoczynku i wcale nie musisz ich sprzedawać czy zawozić do rodziny. Co zatem możesz zrobić? Możesz wynająć magazyn samoobsługowy blisko Ciebie. W Katowicach taką przestrzeń oferuje rozarent.pl. To świetny pomysł na gromadzenie rzeczy, które nie mieszczą się w mieszkaniu, ale także na przechowanie dobytku na czas remontu czy przeprowadzki, albo wtedy, gdy wyjeżdżasz w dłuższą podróż. Zastanawiasz się, czy Twoje rzeczy z balkonu się tam zmieszczą?

Czy wynajęcie magazynu może rozwiązać problem?

Samoobsługowy magazyn do wynajęcia to świetny pomysł, jeśli chcesz przechować w nim przedmioty, które nie mieszczą się w mieszkaniu. Róża Rent w Katowicach oferuje magazyny różnej wielkości od 2.5 do 35 m2, dlatego niezależnie od tego, czy masz tych przedmiotów mało, czy też zdecydowanie więcej, łatwo znajdziesz dla nich pomieszczenie w ofercie. Nieważne, czy chcesz schować kilka pudeł z książkami, zimowe ubrania, czy sprzęt grający. O ile tylko przedmioty te nie należą do niebezpiecznych, możesz składować je w takim magazynie. 

W magazynie do wynajęcia od Róża Rent możesz z powodzeniem przechowywać rzeczy, które trzymasz zwykle na balkonie. Wiaderka, doniczki, łopaty, ziemia do kwiatów, konewki — czyli rzeczy, których raczej nie potrzebujesz zimą na balkonie, z powodzeniem zmieszczą się do jednego z magazynów Róża Rent. Podobnie jak wspomniany już rower czy meble ogrodowe! Na przykład w magazynie o powierzchni 10 m2 zmieści się sporych rozmiarów sofa i fotele, a także regał, szafa i całkiem sporo pudeł. Po co więc składować je na balkonie, gdy nie są potrzebne?

Magazyn to nie wszystko

Magazyn do wynajęcia pomieści wszystkie rzeczy, których nie używasz i które chcesz schować, aby urządzić swoją oazę na balkonie, ale to dopiero początek. Twój balkon będzie wymagał gruntownego czyszczenia. Zacznij od barierek i elewacji, umyj je odpowiednimi środkami (w zależności od materiału, z jakiego są wykonane), a następnie sprawdź, czy balustrada nie wymaga odmalowania i jeśli to konieczne, zrób to. Następnie wyczyść dobrze podłogę. Jeśli to gres, pamiętaj o użyciu preparatów przeznaczonych do czyszczenia gresu, a jeśli to taras z drzewa, to poza umyciem może wymagać impregnacji lub olejowania. Dopiero na tak przygotowanym balkonie możesz zabrać się do aranżacji.

Magazyn do wynajęcia pomoże Ci utrzymać porządek na balkonie

Wiesz już, jak utrzymać porządek na balkonie. Wiesz też, że jeśli nie masz komórki lokatorskiej czy piwnicy, to rzeczy z balkonu możesz przechowywać w wynajętym magazynie. Róża Rent oferuje do wynajęcia magazyn już na 1 miesiąc, dlatego nie musisz wiązać się umowami i opłacać czynszu w miesiącach, w których nie jest Ci potrzebna dodatkowa przestrzeń. Co więcej, z magazynu możesz korzystać wtedy, kiedy chcesz. Masz do niego dostęp przez 24 godziny 7 dni w tygodniu i nie musisz się nikomu awizować. Po prostu wsiadasz w samochód/autobus i jedziesz do swojego magazynu. Zdecydowany? Więcej o tym, jak zachować porządek na balkonie przeczytasz na https://rozarent.pl/blog/bid-40-jak-zachowac-porzadek-na-balkonie.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze (1)    dodaj »

  • malwinka

    Mam porządek w mieszkaniu bo dba o niego irobot i na balkonie również. Mieszkam na ostatnim pietrzę to przynajmniej żadne zabrudzenia typu liście, kwiatki do mnie nie spadają. Na balkonie zamiatam w każdą sobote, co 2 tydzięń myję podłogę. Latem często siędze na balkonie więc musi być czysto.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.