Wiadomości z Zabrza

Internetowa szkoła języka angielskiego - na te rzeczy zwróć szczególną uwagę

  • Dodano: 2020-08-28 14:30

Internetowa szkoła języka angielskiego ‒ na te kwestie zwróć szczególną uwagę?

Znalezienie dobrej internetowej szkoły języka angielskiego może być problematyczne. Mnogość opcji, różne poziomy, różne ceny, różni lektorzy. To wszystko może powodować, że faktycznie dla wielu osób nauka w internecie kończy się na szukaniu lekcji, a nie na ich rozpoczęciu. Na co trzeba zwrócić uwagę, gdy chcemy uczuć się angielskiego przez internet? Jest kilka aspektów nauki, które są szczególnie ważne, bo od nich zależy nasza wygoda i komfort uczenia się. 

Jakie cechy ma dobry kurs języka angielskiego online?

Dobra internetowa szkoła języka angielskiego musi spełniać wiele wymagań, aby była atrakcyjna dla potencjalnych uczniów. Jako przykład może służyć Tutlo: https://pl.tutlo.com/. W tej szkole językowej postawiono na wysokie standardy nauczania oraz jakość obsługi klienta. Lekcje dopasowane są do uczniów, mają oni pełną swobodę wyboru nauczycieli i godzin zajęć. Dodatkowo lekcje angielskiego online mogą odbywać się za pośrednictwem telefonu, komputera czy też tabletu. Warto zapoznać się z ofertą szkoły, bowiem jest ona elastyczna i pozwala uczyć się angielskiego w sposób, jakiego oczekujemy. 

Internetowa szkoła języka angielskiego ‒ na co zwrócić uwagę?

Internetowe kursy angielskiego różnią się od siebie. Dlatego szukając dobrej szkoły, musimy zwrócić uwagę na następujące aspekty:

  • Kiedy odbywają się zajęcia? ‒ są szkoły, które pozwalają uczyć się online jedynie od poniedziałku do piątku na przykład w godzinach od 8:00 do 20:00. Są takie, które oferują możliwość nauki nawet w weekendy. Ta opcja będzie wygodna dla osób, które przez cały tydzień pracują.
  • W jaki sposób kursant łączy się z lektorem? ‒ zajęcia online przeważnie odbywają się za pomocą komputera podłączonego do internetu, jednak szkoły widząc, jak duże jest zainteresowanie nauką przy użyciu lekkich i wygodnych urządzeń mobilnych, zdecydowały się na tworzenie własnych aplikacji na telefony i tablety. To rozwiązani znacznie wpływa na wygodę nauki. Dzięki niemu możemy również uczyć się praktycznie z dowolnego miejsca nie tylko w kraju, ale i na świecie. Wystarczy aplikacja i połączenie z internetem. No i nie zapomnijmy o słuchawkach z mikrofonem, które zawsze się przydadzą. 
  • Jak bogaty jest program nauczania? ‒ są szkoły nastawione na pewne konkretne działy, na przykład uczą angielskiego dla biznesu. Wybranie takiego rozwiązania może być dobre, jeśli faktycznie potrzebujemy tylko takich zajęć. Jednak jeśli zależy nam na nauce od podstaw, jeśli chcemy podczas zajęć odrobić zadanie domowe, przygotować się do rozmowy o pracę czy poćwiczyć słownictwo, to szkoły z szeroką ofertą kursów są dla nas lepsze. Tutaj też warto zwrócić uwagę, czy szkoła przygotowuje zajęcia dla dzieci. Jeżeli tak, to w jaki sposób rodzice mogą śledzić postępy swoich pociech, czy na przykład mają oni wgląd w program nauczania i wyniki, jakie osiągają dzieciaki?
  • Jak płacimy za lekcje? ‒ opłaty za internetowe kursy angielskiego mogą być różnie naliczane. Czasami jest to płaska miesięczna stawka, płacona w formie abonamentu, a czasem opłata za godziny. Szukając szkoły, wybierajmy taką, która daje nam najlepszy wybór dopasowany do naszego domowego budżetu.
  • Z kim będziemy mieć lekcje? ‒ sprawdźmy, jakich lektorów posiada szkoła. Czy są to tylko polscy nauczyciele, czy może będziemy mieć styczność z native speakerami z całego świata? Często na stronach internetowych szkół znajdziemy krótkie „bio” każdej osoby. Warto się z nim zapoznać.
  • Czy szkoła oferuje jakieś rabaty lub zniżki? ‒ dobre szkoły językowe „nagradzają” stałych uczniów dodatkowymi lekcjami gratis lub oferują na przykład darmową naukę dla dzieci w okresie wakacyjnym. Tak na przykład robi wspomniane Tutlo. Czasami formą oszczędności jest na przykład możliwość założenia jednego konta dla całej rodziny, dzięki czemu mogą z niego skorzystać wszyscy domownicy.

Przedstawione powyżej aspekty są tymi najważniejszymi, na które warto zwracać uwagę podczas poszukiwania szkoły angielskiego w internecie. Dobrze też jest sprawdzić, czy szkoła udostępnia darmowe materiały do nauki języka i powtórek materiału. Powodzenia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.