Wiadomości z Zabrza

Funt ślizga się dalej gdy Johnson podąża do impasu Brexit

  • Dodano: 2019-10-28 10:00, aktualizacja: 2019-10-28 12:17

Propozycja brytyjskiego premiera z przewodu Brexit wywołała wątpliwości w doprowadzeniu do zawarcia porozumienia z UE, co z kolei powoduje wahania kursu funta szterling, którzy namaga się uniknienia spadku, spowodowanego możliwością przeprowadzenia wyborów powszechnych.

Inną możliwością rozwiązania kłebka problem po odmówieniu Brexitu do 31 października, może wystąpić zaproponowanie powzechnego głosowania 12 grudnia.Po długim zawieszeniu uzyskania nowego porozumienia w sprawie Brexitu, gdy liderzy UE wstrzymali aprobatę planów Borisa Johnsona na cienkiej nici, parlament brytyjski oczekuje trzymiesięcznego przedłużenia wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, po czym inicjatywy premiera natychmiast otrzymują wsparcie z boku opozycji parlamentarnej, która wymaga gwarancję porozumienia przy wyjściu Wielkiej Brytanii z UE.

Wyniki głosowania 12 grudnia mogą być triumfalne dla partii konserwatywnej. Peredbaczalną stała reakcja funta na tę wydarzenia. Рo raz pierwszy od pięciu miesięcy funt stracił 1,30 USD. Funt utrzymał pozycje w czwartek w Azji na poziomie 1,2840 USD za pomocą pozytywnych sygnałów uniknięcia Brexitu bez umowy. Rynki brytyjskie pozostają w napięciu z przywodu granicy celnej między Irlandią Północną a Irlandią oraz granicę regulacyjną między Irlandią Północną a Wielką Brytanią (Anglią, Szkocją i Walią), co postawiło największe pszeszkody dla Brexit.

Składając propozycję Johnson zapewnił, że procedury będą w maksymalnym stopniu uproszczone. Ale racjonalny optymizm w przypadku Brexitu zamienił się w wielką niepewność co do funta. Inwestorzy nadal śledzą nie tylko zmiany dotyczące Brexitu, ale także sytuację w chińsko-amerykańskich negocjacjach handlowych. Nadzieja na dobre wyniki i możliwość opracowania niektórych porozumień między tymi państwami do listopada wpłynęła na wzrost wartości akcji w bieżącym tygodniu. Jednak obawę złamania umowy w ostatnią chwilę dodają niepewności Forex rynkam.

Projekt ustawy w Stanach Zjednoczonych o prawach obywatelskich w stosunku do Hongkongu może anulować specjalny status handlowy Hongkongu, jeśli Departament Stanu nie upewni się, że chińskie władze przestrzegają praw człowieka i praworządności w regionie administracyjnym. Jeśli ustawa zostanie uchwalona, kroki odwetowe staną nieominione. Dziś rano akcje w Hongkongu i Szanghaju spadły o 0,5%, a w Tokio weszły do strefy przebicia. Tajpej i Dżakarta straciły 0,2%, podczas gdy Sydney, Singapur i Wellington były na plusie.

Kurs EUR / GBP wzrósł do 86,46 pensów w porównaniu do 86,41 pensów wcześniej.

Kurs GBP / USD spadł nieznacznie do 1,2844 USD z 1,2846 USD.

Koszt ropy WTI spadł o 20 centów do 56,03 USD za baryłkę, ropa Brent spadła o 22 cen do 61,45 USD za baryłkę.

Indeks New York Dow Jones spadł o 0,1% do 26 805,53 na zamknięciu, podczas gdy londyński FTSE100 wzrósł o 0,9% do 7328,25 na zamknięciu.

Źródło wiadomości Maxitrade.com .

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.