Wiadomości z Zabrza

Ford lider wśród aut dostawczych

  • Dodano: 2021-04-20 11:30

Ford jest marką, którą większość ludzi kojarzy z autami osobowymi oraz legendą Forda Mustanga. Jednak istnieje segment aut, w którym ta amerykańska firma radzi sobie jeszcze lepiej i mowa jest o autach dostawczych, gdzie za legendarne uznaje się modele Transit. Co takiego jest w tych samochodach, że Polacy oraz przedsiębiorcy z innych zakątków świata wybierają właśnie konstrukcje Forda? W tym artykule sprawdzimy, dlaczego Ford jest liderem na rynku aut dostawczych.

Numer 1 w Polsce

Z ogólnodostępnych informacji można dowiedzieć się, że w styczniu 2021 najwięcej zarejestrowanych samochodów dostawczych o DMC do 3,5 tony w Polsce należało do Forda, a konkretnie modeli Ranger i Transit Custom.  Wygrana w tym zestawieniu nie jest raczej niczym zaskakującym, gdyż Ford regularnie wygrywa tego typu rankingi oparte na wielkości sprzedaży. Wrażenie robi natomiast wzrost w sprzedaży, bo mowa jest tu o 36,9 procentach porównując rok do roku. Jednocześnie udział Forda wśród aut dostawczych do 3,5 tony w porównaniu tych samych okresów wzrósł o 4% do poziomu 16,94%. Oznacza to, że na 100 sprzedanych aut dostawczych 17 należy do Forda.

Gdy spojrzymy na Europę wyniki procentowe są bardzo zbliżone i udział wśród aut dostawczych sprzedawanych na starym kontynencie wynosi 14,6 procenta. Nieprzerwanie od 6 lat Ford dominuje W Europie, ale kierunek w jakim zmierza, czyli elektryfikacji swoich pojazdów dostawczych, może wpłynąć na dalsze umacnianie swojej pozycji lidera. Ford w segmencie aut dostawczych stawia równie mocno na komunikację i efektywne zarządzanie flotą w czym pomaga np. FordPass Pro.

Sporą ciekawostką jest wzrost sprzedaży Ford Ranger, który co prawda dominował od dłuższego czasu wśród pickupów, ale sprzedaż styczeń 2021 do stycznia 2020 wzrosła o 50% co poskutkowało sprzedażą 114 sztuk. Takie wyniki oznaczają, że Ford posiada 57% sprzedaży na rynku pickupów w Polsce. Z jednej strony pokazuje, to że amerykański koncern cieszy się zaufaniem a Ford Ranger jest po prostu dobrą konstrukcją, z drugiej zaś widać wyraźny wzrost sprzedaży w tym segmencie aut. Samochody, które były nieoderwanie kojarzone ze Stanami Zjednoczonymi coraz lepiej odnajdują się na polskich drogach.

Naturalnie wciąż największą estymą wśród aut dostawczych do 3,5 tony, cieszy się Ford Transit a na szczególną uwagę zasługuje Transit Custom, który odnotował wzrost o 32,4 procent do dało 29% udziałów w swoim segmencie aut. Takie wyniki oznaczają 196 sztuk Transit Custom sprzedanych w styczniu 2021.

Ford Transit Custom

Dlaczego Ford Transit jest tak ceniony? Powodów jest wiele, ale z racji tego do czego został stworzony to podstawowym elementem czyniącym go autem wyjątkowym jest niezawodność i przemyślana przestrzeń ładunkowa. Warto w tym miejscu podać kilka aspektów technicznych odnośnie przestrzeni ładunkowej Transit Custom:

  • Od 6,0 do 8,3 m3 objętości
  • Przegroda o pełnej wysokości
  • Możliwość przewozy 3 europalet
  • Długość 3 metry, wysokość 1778 mm

 
Ford Transit Custom posiada również wersję Kombi, która służy do przewozu większej liczby pasażerów. W łatwy sposób można zmieniać konfigurację foteli, które są łatwo dostępne przez boczne drzwi.

Ford stara się do wszystkich swoich modeli załączać jak najwięcej technologii z samochodów najwyższych segmentów. Dlatego nawet wersje podstawowe aut osobowych posiadają szereg przydatnych systemów. Również Ford Transit Custom został wyposażony w system rozpoznawania znaków drogowych czy Ford SYNC 3. Wartym wyróżnienia jest system stabilizacji toru jazdy przyczepy, który wykrywa wychylenie przyczepy i zmniejsza prędkość pojazdy w celu zwiększenia kontroli nad holowaną przyczepą. 

Ford Ranger

Ford Ranger to samochód stworzony do pracy, którego wygląd jest niepodrabialny. Nowa generacja najlepiej sprzedającego się na rynku europejskim pick-upa została wyposażona w dodatkowe systemy zwiększające bezpieczeństwo i komfort. Wystarczy wspomnieć o systemie rozpoznawania znaków drogowych, systemie kontroli pasa ruch czy aktywnym asystencie parkowania. Oczywiście nie zapomniano również o technologiach, które w istotny sposób ułatwiają jazdę w terenie.

Zaawansowane technologie są istotne z wielu względów, ale liczy się również jakość materiałów wykorzystanych w konstrukcji wnętrza, a tej nie można wiele zarzucić. Samochód jest bardzo komfortowy i doskonale sprawdza się w długich trasach, na bezdrożach jak i staniu w korkach. Tych ostatnich można uniknąć dzięki modemowi FordPass Connect, który pozwala śledzić natężenie ruchu i informacje o ewentualnych utrudnieniach. Ford Ranger to również hotspot Wi-Fi, który zapewnia dostęp do internetu kierowcy i pasażerom.

W tego typu autach ogromną rolę odgrywa silnik, a Ranger dostępny jest w kilku wersjach silnikowych zapewniających bezproblemową pracę w różnym terenie. Silniki dobrze współgrają z dopasowanymi do nich zaawansowanymi skrzyniami biegów.

Jeżeli jesteś zainteresowany, którymś z omawianych modeli zapraszamy do sprawdzenia oferty Dealera Ford Auto-Boss, na którego stronie https://fordbielsko.autoboss.com.pl znajdziesz atrakcyjne oferty cenowe, a jak będziesz uważny trafisz również na promocję, dzięki którym zaoszczędzisz trochę pieniędzy. Auto-Boss posiada w swojej ofercie wszystkie modele Ford produkowane na Europę, a Salon słynie z konkretnej i miłej obsługi. Ładowność tego samochodu to maksymalnie 1 tona a zdolność holownicza 3500kg. Z innych aspektów technicznych prześwit – 237 mm a głębokość brodzenia 800 mm. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.