Wiadomości z Zabrza

Dostrzegać wszystko

  • Dodano: 2020-11-20 07:30, aktualizacja: 2020-11-20 07:43

Soczewki to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie lubią lub nie mogą nosić okularów. Umieszczane na rogówce oka mogą pełnić funkcje korekcyjne lub kosmetyczne. Zapewniają wyrazistość widzenia i komfort użytkowania.

Jakie wybrać?

Soczewki, czyli bardzo cienkie zaokrąglone przezroczyste szkła, są dopasowane do kształtu rogówki. Mogą być hydrożelowe lub silikonowo-hydrożelowe. Są produktem medycznym, dobieranym przez okulistę. Podobnie jak okulary soczewki korygują wady wzroku. Według podstawowego podziału można soczewki podzielić na kontaktowe sferyczne (korygujące krótko- i dalekowzroczność), toryczne (korygujące astygmatyzm), progresywne (korygujące starczowzroczność), a także soczewki kolorowe (czyli kosmetyczne, które mogą pogłębić lub zmienić kolor oczu). Co ciekawe, szkła kolorowe dostępne są również w wersji zerówek, czyli dla osób ze wzrokiem niewymagającym poprawy. Takie soczewki pozwalają na dodanie nieco ekstrawagancji w naszym wyglądzie.

Można je również podzielić ze względu na czas noszenia. Soczewki jednodniowe zakłada się rano, a przed snem ściąga. To produkt jednorazowy, więc po zużyciu należy je po prostu wyrzucić. Soczewki dobowe nosi się noc i dzień Szkła dwutygodniowe też nosi się w ciągu dnia, a przed snem zdejmuje. Po każdym użyciu należy je dokładnie wyczyścić i przechowywać w specjalnym pojemniku. Soczewki miesięczne są najbardziej popularne ze względu na komfort i jakość użytkowania i cenę. Dostępne są także soczewki 3-miesięczne i roczne – ich użytkowanie wymaga codziennej skrupulatnej pielęgnacji.

Godne polecenia są szczególnie soczewki roczne. Ponieważ jedna para szkieł wystarcza na rok – jest to dobra inwestycja pod kątem cenowym. Wbrew pozorom to najtańsze soczewki kontaktowe. Podczas użytkowania należy jednak pamiętać o skrupulatnej ich pielęgnacji. Poszukując więc najlepszego modelu dla siebie, warto rozejrzeć się właśnie wśród soczewek rocznych: https://www.soczewki365.pl/199-soczewki-roczne.

Jeśli jednak dopiero zaczynamy przechodzić z okularów na soczewki, dobrze jest na początek spróbować modeli przeznaczonych na krótszy czasu. Możliwości wyboru są niezwykle szerokie, a tutaj https://www.soczewki365.pl/148-soczewki-kontaktowe z pewnością uda się wybrać coś dla siebie.

Dla kogo?

Soczewki są doskonałym rozwiązaniem dla osób aktywnych fizycznie, ale też i dla tych, którym praca utrudnia korzystanie z okularów korekcyjnych. Są dyskretne i nie ograniczają pola widzenia. Nie parują, co jest szczególnie istotne zimą. Są niezwykle łatwe w użytkowaniu i można je nosić bez ograniczeń, biorąc jednak pod uwagę zalecenia producenta. Ogromna różnorodność na rynku sprawia, że soczewki są silną konkurencją dla tradycyjnych okularów.

Cena szkieł kontaktowych uzależniona jest od ich rodzaju, a najtańsze są soczewki wielokrotnego użytku. Każdy więc znajdzie model idealnie odpowiadający jego potrzebom pod każdym względem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.