Wiadomości z Zabrza

Darmowe portale randkowe - Czy to najbardziej skuteczny sposób dla rozwiedzionych osób?

  • Dodano: 2023-06-26 07:45, aktualizacja: 2023-06-26 07:58

Statystyki na temat rozwodów jednoznacznie pokazują, że z każdym rokiem coraz więcej osób decyduje się na to, aby przerwać życie, którego nie chcą i zbudować coś wartościowego, często zupełnie od podstaw. Dla wielu osób jednak problem stanowiło to, gdzie nawiązać nowe znajomości.

Idealnym rozwiązaniem okazały się bezpłatne portale randkowe, z których korzysta coraz więcej osób, w tym także rozwodników. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, pozostań z nami.

Czy z portali randkowych korzystają rozwodnicy?

Coraz więcej osób, w tym również rozwodnicy, zaczyna rozumieć, że portale randkowe to doskonałe miejsce do poszukiwania drugiej połówki. Według statystyk, co trzecia osoba w Polsce korzystała już z darmowych portali randkowych. Bez względu na wiek czy przeszłość małżeńską.

Niech powinien dziwić nas fakt, że również na serwisach randkowych znajdziemy mnóstwo osób szukających miłości po rozstaniu. W końcu życie płynie dalej i warto zacząć kolejny rozdział ze świeżym animuszem.

Dlaczego darmowe portale randkowe są przez nich wybierane najczęściej?

Korzystanie z darmowych portali randkowych coraz częściej staje się dla nas naturalnym elementem dnia. Osoby, które jeszcze kilka lat temu odrzucały serwis randkowy jako miejsce, w którym mogą kogoś poznać, dziś przekonują się, że nie są one wcale takie straszne, jak mogłoby się wydawać.

Jednak skąd bierze się ta zmiana? Sprawdźmy to dokładnie.

Ogromna ilość

Z każdym tygodniem powstają nowe serwisy umożliwiające randki online. Dzięki temu nawet jeśli jeden serwis randkowy nie spełnia naszych wymagań, w każdej chwili bez problemu możemy wybrać inny.

Najlepszym sposobem na znalezienie zadowalającego serwisu randkowego, jest skorzystanie ze specjalnych rankingów. Pokazują nam wyłącznie zweryfikowane portale randkowe, z których korzystać możemy bez żadnych problemów i przykrych niespodzianek.

Jednym z takich rankingów jest https://www.najlepszawersja.com/darmowe-portale-randkowe, na którym znaleźć możemy najpopularniejsze portale randkowe bez opłat.

Oszczędność

Jeżeli dana osoba przeszła przez proces rozwodowy, finanse mogą chwilowo nieco szwankować (kto by to uczłowieczył mieszkanie, wyroki...). Dlatego darmowy portal randkowy od razu kojarzy się ze świetnym wyborem.

Niski próg wejścia

Założenie konta na portalu randkowym zajmuje obecnie nawet poniżej 6 minut. W wielu przypadkach nie wymaga to żadnego wkładu finansowego. Czego można chcieć więcej?

Wyższe szanse na prawdziwe relacje

Płatne portale mają niewątpliwą zaletę — mniejsza ilość fałszywych profili, jednak równocześnie większe ceny zniechęcają ich użytkowników do angażowania ze względu na psychiczne „muszę odbić swoje pieniądze”. Tymczasem na bezpłatnym portalu randkowym zyskujesz możliwość nawiązywania nowych znajomości w luźniejszej atmosferze.

Coraz więcej darmowych portali dba także o to, aby walczyć z problemem fałszywych użytkowników na portalach randkowych.

Ograniczenia rozwiązane z rynkiem

I tutaj dochodzimy do pewnego paradoksu. Płatne, ekskluzywne portale mają element zaplanowanej niedostępności, a co za tym idzie — często mniej aktywnych użytkowników. Natomiast na darmowych portalach randkowych zyskujemy możliwość skorzystania z większej bazy użytkowników, co zwiększa szanse na znalezienie tej drugiej połówki bliskiej naszemu sercu (i portfelowi!).

Mniej presji

Przeciwnicy darmowych randek internetowych potrafią argumentować, że mniejsze zobowiązanie finansowe sprawia, iż ludzie nie traktują tego typu portali sumiennie. Ale czy aby na pewno?

Dla wielu osób korzystających z darmowych portali randkowych brak pełnej kameralności może okazać się wręcz odstresowujący.

Pamiętaj

Odbiór Twojego profilu oraz przewaga nad innymi użytkownikami wynika przede wszystkim ze sposobu pokazania siebie w rozmowach i interakcjach, a nie wpisaniu numeru karty płatniczej!

Czy poznanie kogoś „normalnego” na portalu randkowym graniczy z cudem?

Oto pytanie, które zadaje sobie wielu ludzi korzystających z najlepszych portali randkowych. Szczerze mówiąc, nie ma prostej i jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie (przynajmniej nie takiej, której wszyscy byś szukali).

Oczywiście, portale randkowe pełne są różnych ludzi, a także różnych celów. Niektórzy chcą tylko poszerzyć swoją bazę znajomych, inni natomiast szukają swojej drugiej połówki. Tylko Twoje zaangażowanie (i trochę szczęścia) może zadecydować o tym, czy skutecznie sięgniesz po swój cel.

Różne aplikacje randkowe mają różne cele i grupy docelowe. Zamiast traktować wszystkich użytkowników jako osoby nieprawdziwe, sprawdź dowody statystyczne dla różnych portali randkowych – możesz odkryć, że na niektórych odsetek fałszywych profili jest zdecydowanie niższy.

Grunt to optymizm! Wiadomo przecież, że cynizm i podejrzliwość do wszystkich ludzi nie zwycięży, więc nie daj się sprowadzić do negatywnego myślenia i daj szansę randkom internetowym!

O czym warto pamiętać?

Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na znalezienie „normalnej” osoby, warto przyłożyć więcej uwagi do tworzenia swojego profilu użytkownika. Starannie uzupełniona informacja o siebie to krok bliżej do przyciągnięcia zdroworozsądkowych osób na tym samym torze myślowym co Ty.

Dobra rzecz to też sprawdzenie kompatybilności cech osobowości albo zainteresowań z potencjalnymi partnerami, zwłaszcza jeśli korzystasz z serwisów randkowych oferujących testy osobowości (jak np. Academic Singles). Uda Ci się zaoszczędzić sporo czasu na sortowaniu osób nieodpowiednich od „prawdziwych” użytkowników, którzy szukają miłości.

Z chwilą, gdy wiesz, czego oczekujesz, jesteś o wiele bliżej znalezienia osoby, która będzie pasować do Twojego gustu i wartości. Korzystanie z portali randkowych nie musi graniczyć z cudem — kluczem jest dobranie odpowiedniej platformy oraz otwartość umysłu na nowe znajomości.

I tak jak każdy inny sposób poszukiwania miłości czy przyjaźni, randki online to tylko jedno z narzędzi. Również spotkanie fascynującej i „normalnej” osoby w realnym świecie może czasem wymagać odrobiny szczęścia i cierpliwości. Dlatego warto pamiętać, że portale randkowe to tylko narzędzie, które ułatwia spotkanie innych ludzi, a nie magiczna różdżka gwarantująca sukces miłosny.

Podsumowanie

Pragnienie stworzenia sobie nowego życia po nieudanym związku to rzecz całkowicie naturalna. Nikogo więc nie powinno dziwić to, że osoby po rozwodzie coraz częściej zakładają konta na portalach randkowych, w celu znalezienia bliskiej osoby.

Nowo powstające portale randkowe w ogromnym stopniu pomagają zrealizować ten plan, dzięki czemu każda osoba szukająca bliskości, ma możliwość ją otrzymać.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.