Wiadomości z Zabrza

Czym ogrodzić działkę?

  • Dodano: 2022-03-16 06:00, aktualizacja: 2022-03-14 09:57

Ogrodzenie nieruchomości to sposób na wskazanie granic działki i uniemożliwienie osobom trzecim wstępu na nią. To także element, który wpływa na wygląd naszej posesji. Pojawia się więc pytanie - czym ogrodzić działkę? Możliwości jest wiele, od najtańszej siatki po droższe rozwiązania betonowe. Jednak to płot panelowy cieszy się największym uznaniem wśród inwestorów. Sprawdźmy zatem, dlaczego warto go wybrać.

Ogrodzenie nieruchomości - funkcjonalność

Ogrodzenie jest bardzo ważnym elementem naszej nieruchomości. Musimy na nie spojrzeć przez pryzmat bezpieczeństwa, a także wyglądu działki. Płot, który będzie otaczać naszą posesję, powinien przede wszystkim uniemożliwiać niepowołanym osobom wstęp na nieruchomość. Mowa o potencjalnych złodziejach, ale nie tylko. Ogrodzenie chroni również przed przedostawaniem się pod nasz dom dzikich zwierząt. Płot wpływa również na estetykę nieruchomości. Może komponować się z otoczeniem domu oraz samym budynkiem, uwypuklając jego ciekawe rozwiązania wizualne. Ogrodzenie może także przyciągać uwagę w pierwszej kolejności na siebie. To od nas zależy, który element nieruchomości chcemy szczególnie podkreślić.

Nie możemy przy tym wszystkim zapominać o jeszcze jednej ważnej funkcji płotu. Odgradza on nas od sąsiadów, a także ulicy. Dzięki temu zwiększa naszą prywatność. Ponadto wskazuje granice naszej nieruchomości. Wprost mówi pozostałym, że to miejsce, którego my jesteśmy właścicielami.

Ogrodzenie nieruchomości - płot panelowy

Powyższe funkcje ogrodzenia są bardzo ważne podczas wyboru odpowiedniego rozwiązania. Najczęściej poszukujemy takiego wariantu, który będzie jednocześnie tani, trwały, łatwy w montażu oraz estetyczny. I chociaż wielu osobom (głównie z uwagi na cenę) siatka wydaje się najlepszym wyborem, to płot panelowy w wielu aspektach ją deklasuje.

Trwałość płotu panelowego

Płot panelowy coraz częściej jest wybierany przez inwestorów. Przemawia za nim przede wszystkim jego trwałość. Do produkcji płotu panelowego wykorzystuje się dobrej jakości stal. Powstają z niej druty, które po połączeniu tworzą przęsła. Producent układa je poziomo oraz pionowo. Dzięki temu między drutami powstają regularne przestrzenie, które pozytywnie wpływają na wygląd całej konstrukcji. Trwałość płotu panelowego producent, jak Eurofance, zwiększa za pomocą cynkowania. Powłoka, która jest nałożona na przęsła, silnie przylega do całej ich powierzchni. Nie ma zatem miejsc, które są pozbawione zabezpieczenia przed korozją. Dodatkowo na taką warstwę podczas malowania proszkowego nakłada się jeszcze jedną w postaci farby. Tak zabezpieczony płot panelowy może przetrwać deszcz, śnieg, wiatr, wysoką temperaturę oraz uderzenia mechaniczne.

Wygląd płotu panelowego

Przestrzenie, jakie powstają na skutek połączenia pionowego i poziomego stalowych drutów, nadają całej konstrukcji lekkości. Płot panelowy wygląda elegancko, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na wariant 3D. Posiada on bowiem przetłoczenia, które dodatkowo zwiększają atrakcyjność przęsła. W modelu 2D wszystkie druty są proste, co również wygląda estetycznie. Płot panelowy świetnie komponuje się z domami wykonanymi w różnych stylach architektonicznych. Sprawdzi się zarówno jako otoczenie działki, na którym znajduje się nowoczesny, jak i tradycyjny budynek.

Montaż płotu panelowego

Budowa ogrodzenia dotychczas mogła nam się kojarzyć z długimi terminami i bardzo angażującymi działaniami. W przypadku płotu panelowego zmienimy to spojrzenie. Ogrodzenie tego rodzaju jest rozwiązaniem systemowym. Wszystkie elementy, jakie potrzebujemy do jego montażu, są modułami. Mamy więc przęsła oraz słupki, a połączymy je ze sobą dzięki specjalnym obejmom. Taki montaż możemy przeprowadzić sami. Wystarczy, że rozlokujemy słupki na działce. Musimy do nich wykopać doły, a po umieszczeniu w nich, zalać betonem. Kiedy materiał zastygnie, możemy przykręcać przęsła. Jeśli nie czujemy się majsterkowiczami, montaż mogą przeprowadzić dla nas fachowcy.

Ten artykuł może Cię zainteresować: Budowa ogrodzenia zgodnie z prawem – o czym należy pamiętać grodząc działkę?

Podsumowanie

Płot panelowy to rodzaj ogrodzenia, które jest atrakcyjne z wielu względów. Przede wszystkim finansowych - nie nadwyręży on naszego budżetu, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze będziemy mogli przeznaczyć na inne cele. Ponadto płot panelowy jest trwały i odporny na wiele czynników, zarówno atmosferycznych, jak i fizycznych. Jego montaż jest prosty i szybki, co pozwala na zbudowanie konstrukcji w bardzo krótkim czasie.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.