Wiadomości z Zabrza

Czy warto wykupić ubezpieczenie na życie?

  • Dodano: 2022-06-09 14:45

Zastanawiasz się nad zakupem ubezpieczenia na życie, ale nie wiesz czym kierować się przy jego zakupie? A może zastanawiasz się, czy w ogóle taka forma zabezpieczenia jest Ci potrzebna? Ubezpieczenie na życie jest dobrowolnym produktem, a jego wykup nie należy do Twoich obowiązków. Warto jednak zabezpieczyć się na przyszłość i niespodziewane sytuacje, które mogą pojawić się w naszym życiu.

Po co kupić ubezpieczenie na życie?

Dzięki polisie na życie zapewniamy nie tylko sobie, ale przede wszystkim naszym bliskim spokój i stabilność finansową na wypadek nieszczęśliwego wypadku. Często, po niespodziewanych wypadkach w trudnej sytuacji zostaje pozostawiona rodzina poszkodowanego, na której barkach spoczywa organizacja leczenia, pogrzebu czy innych formalności. Dzięki dobrej ofercie ubezpieczeniowej możemy odciążyć ich, chociaż z tych kosztów i zapewnić chwilową stabilizację finansową.

Jak kupić ubezpieczenie na życie?

Poszukując najlepszego ubezpieczenia na życie, warto przejrzeć oferty internetowe. Wygodnym rozwiązaniem jest zakup ubezpieczenia na życie online, dzięki któremu wybierzemy odpowiednie dla nas ubezpieczenie bez wychodzenia z domu. W jednym miejscu znajdziemy oferty różnych firm i sprawdzimy szczegółowy zakres każdej propozycji.

Przed czym zabezpieczy ubezpieczenie na życie?

Posiadając ubezpieczenie na życie, zapewniamy zabezpieczenie na wypadek śmierci, czy nieszczęśliwego wypadku. Ubezpieczenie nie tylko zostanie wypłacone w formie pieniężnej, ale również może pokryć koszty leczenia, rehabilitacji oraz zobowiązania finansowe. To popularne rozwiązanie stosowane wśród kredytobiorców, szczególnie tych decydujących się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Chroni nas przed utratą pracy, zdrowia, życia i pozwoli na utrzymanie płynności finansowej pozostałych kredytobiorców.

Ubezpieczenie na życie - możliwe warianty

Dzięki posiadaniu ubezpieczenia na życie zabezpieczamy się przed wieloma zdarzeniami losowymi. Wśród najpopularniejszych wariantów obejmujących wypłatę ubezpieczenia na życie są:

  • śmierć ubezpieczonego lub małżonka ubezpieczonego
  • poważna choroba
  • pobyt w szpitalu
  • uszczerbek na zdrowiu (np. złamanie ręki, nogi)
  • wypadek przy pracy
  • urodzenie dziecka
  • śmierć rodziców, teściów
  • operacja
  • specjalistyczna pomoc lekarska

Dzięki indywidualnym kreatorom możemy dopasować wysokość składki do swoich możliwości finansowych i oczekiwań co do zakresu świadczonego ubezpieczenia. Pozwala to na wybór polisy skrojonej bezpośrednio do potrzeb Klienta. Wybierając indywidualne ubezpieczenie na życie, to Ty decydujesz, komu zostaną wypłacone środki w razie ewentualnej śmierci, wskazując uposażoną do tego osobę.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.