Wiadomości z Zabrza

Części do aut koreańskich - gdzie je dostać i jak wybrać sklep, w którym się je zakupi?

  • Dodano: 2021-04-29 11:15, aktualizacja: 2021-08-05 10:17

Posiadając koreański samochód bardzo często można spotkać się z problemem związanym z dostępnością poszczególnych jego części. Choć na co dzień tak właściwie się go nie odczuwa, uwydatnia się on w momencie popsucia się auta i to właśnie wtedy najbardziej daje się we znaki. Gdzie zatem tak właściwie dostać części do aut koreańskich? Jak wybrać sklep, który specjalizuje się w ich sprzedaży? Z czego tak właściwie wynikają problemy z ich dostępnością? O tym wszystkim zamierzamy opowiedzieć w dzisiejszym wpisie.

Z czego wynikają problemy związane z dostępem do części do aut koreańskich?

Istnieje wiele przyczyn tego, że części do aut koreańskich http://top-serwis.com/ nie są szeroko dostępne w Polsce. Wynika to przede wszystkim z faktu, że auta właśnie stamtąd nie cieszą się w naszym kraju zbyt dużym zainteresowaniem. Prawda, zdarza się je sprzedać - są to jednak sprzedaże znacznie mniejsze pod względem ilości w porównaniu do samochodów Europejskich. Właśnie te sprzedaże wywołują reakcję łańcuchową, w wyniku której dostawcom tego typu części tak właściwie nie opłaca się sprowadzać ich do naszego kraju, a sklepom - lokować w nich pieniędzy. Prawdopodobieństwo, że ktoś zechce je zakupić jest bowiem stosunkowo małe.

Problemy z dostępem do części do tego typu aut wynikają również z... różnic kulturowych. Osoby i firmy sprowadzające produkty z zagranicy (a tego wymagają te właśnie części) zazwyczaj unikają kontaktów z Azjatami, uważając, że dość ciężko jest się z nimi dogadać. Z tego też wynika podobny problem tyczący się dostępu do części do aut japońskich. Ma on dokładnie tę samą genezę.

Jak wybrać sklep sprzedający tego typu części?

Mimo olbrzymich problemów z dostępnością poszczególnych części do samochodów koreańskich, tak naprawdę jak najbardziej można je znaleźć - chociażby sięgając po Internet. Co więcej, w jego obrębie działa bardzo wiele sklepów specjalizujących się w sprzedaży właśnie ich. Czym kierować się przy wyborze tego, po którego produkty ostatecznie się sięgnie? Poniżej przedstawimy te aspekty, na które warto tutaj zwrócić szczególną uwagę, a które są w tym wszystkim po prostu najważniejsze.

  • Uczciwość - polski rynek obfituje w osoby i firmy nie do końca uczciwe. Sprzedają one zwykle czy to używane, czy też po prostu podrobione części do samochodów, które są kiepsko wspierane przez ich producentów w naszym kraju. Chodzi tutaj przede wszystkim właśnie o samochody koreańskie (ale i chociażby japońskie). Uczciwy sprzedawca to taki, którego powinno się doceniać, a u którego ma się pewność co do autentyczności towaru.
  • Atrakcyjne ceny - samochody koreańskie kupuje się przede wszystkim dlatego, że są opcją najzwyczajniej w świecie ekonomiczną. Tego samego się zwykle spodziewa po ich częściach zamiennych, również tych pochodzących od producenta i w pełni autentycznych. Dlatego też cena powinna być adekwatna. Jasne jest, że z uwagi na niską dostępność produkty te będą nieco droższe. Ważne jest jednak to, by ich cena była adekwatna do ich rodzaju oraz przeznaczenia.
  • Dostępność części - choć sklep proponujący części do samochodów koreańskich znaleźć jest dość łatwo, nie każdy z nich posiada sprzedawane przez siebie produkty na stanie. Wynika to przede wszystkim z faktu, że wiele sklepów tego typu działa w modelu dropshippingowym. Oznacza to, że klient składa w nich zamówienie, a te przekierowują je bezpośrednio do producenta (a zatem do Korei). To on zajmuje się skompletowaniem produktu i późniejszą jego wysyłką. Sprawia to, że czas wysyłki potrafi wynieść nawet kilka tygodni. Dlatego też tak istotne jest, by sklep rzeczywiście posiadał konkretne przedmioty na swoim własnym magazynie.
  • Gwarancja - solidny sprzedawca ma pewność co do sprzedawanych przez siebie produktów. W związku z nią jest w stanie zapewnić swoim klientom gwarancję na ich działanie. Z nią bywa różnie, gdyż branża samochodowa jest specyficzna. Należy jednak być usatysfakcjonowanym jakimkolwiek jej czasem - zazwyczaj wystarczy zaledwie kilka tygodni do tego, by w pełni przetestować konkretną część i dowiedzieć się, czy rzeczywiście sprawdza się ona w akcji.
  • Szybkość dostawy - jeżeli części do konkretnego samochodu poszukuje się za sprawą jego uszkodzenia, naturalnym jest, że chce się otrzymać ją tak szybko, jak tylko się da, by auto wróciło do pełni sprawności jak najszybciej. Dlatego też tak istotna jest szybkość dostawy. Choć największy wpływ na nią ma kurier, ważne jest, aby sklep paczkę przekazywał mu błyskawicznie - najlepiej bezpośrednio po otrzymaniu zamówienia.

Podsumowanie

Choć części do aut koreańskich https://www.makeonline.com.pl/czesci-samochodowe-jak-znalezc/ są tymi, które najciężej jest dostać na naszym rynku, wcale nie jest to niemożliwe. Wręcz przeciwnie - za sprawą Internetu można wyposażyć się w nie szybko, wygodnie i sprawnie. Warto jednak zwracać przy tym uwagę na źródło ich pochodzenia. Sklepy bardzo często sprzedają produkty podrobione i takie o wątpliwej jakości ostatecznej. Właśnie dlatego powinno się zwracać uwagę wyłącznie na sklepy pokroju Top Serwis - zaufane, doświadczone i sprawdzone. Takie, które istnieją na rynku na tyle długo, by dawać pewność co do jakości świadczonych przez nie usług.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.