Wiadomości z Zabrza

Co zrobić, kiedy nie ma sygnału z dekodera? Sprawdź porady

 • Dodano: 2018-04-27 10:45

Posiadanie dekodera umożliwia oglądanie telewizji cyfrowej w jakości HD, a także rozszerza usługę o dodatkowe opcje, takie jak nagrywanie, ponowne odtwarzanie, oglądanie online czy odbieranie kodowanych kanałów na przykład w telewizji HBO w pakiecie z internetem UPC. Jego podstawową funkcją jest jednak przekazywanie sygnału do telewizora. Brak obrazu może świadczyć o braku sygnału tv. Sprawdź, co robić w takiej sytuacji.

Upewnij się, że dekoder jest włączony poprawnie

Zanim podejmiesz jakiekolwiek inne działa, upewnij się, że sprzęt jest podłączony poprawnie. Powinna o tym informować świecą się dioda. Jeśli jednak nie następuje uruchomienie i zapalenie lampki, sprawdź, czy kabel zasilania jest podłączony prawidłowo zarówno do urządzania, jak i gniazdka elektrycznego. Często okazuje się, że po którejś ze stron nastąpiło poluzowanie przewodu, a jego poprawienie przywraca prawidłowe działanie sprzętu.

Brak obrazu w telewizorze

Jeśli problemem jest brak obrazu na ekranie telewizora lub jego obniżona jakość, tak samo jak jakość dźwięku, upewnij się, czy połączenia kablowe między urządzeniem a telewizorem są prawidłowe. Należy sprawdzić kabel HDMI lub SCART. Warto również upewnić się, czy kabel łączący dekoder i gniazdo sieci kablowej jest podłączony poprawnie. Kiedy wszystkie połączenia zostaną sprawdzone, a problem nie ustąpi, upewnij się, że w opcjach dostępnych na telewizorze zostało wybrane odpowiednie źródło sygnału.

Jak zresetować dekoder UPC, gdy nie zapala się kontrolna dioda?

Zarówno w przypadku dekodera Horizon, jak i innych sprzętów tego typu pierwszą podstawową czynnością, jaką należy wykonać, jeśli wystąpi problem z brakiem sygnału tv, jest reset urządzenia. Następuje w momencie, gdy dekoder zostanie odłączony od zasilania na czas około 30 sekund. Bardzo często po pierwszym resecie wszystko wraca do normy, a sprzęt zaczyna działać poprawnie. Jeśli jednak pierwsza próba nie przyniesie żadnych rezultatów, należy wykonać jeszcze kilka resetów.

Przywrócenie ustawień fabrycznych

Kolejnym sposobem na to, aby przywrócić dekoder do prawidłowego działania jest przywrócenie ustawień fabrycznych. Na ten krok najlepiej zdecydować się dopiero po kilku próbach resetu, gdyż proces ten spowoduje trwałe usunięcie nagranych programów.  Jest to jednak rozwiązanie, które może okazać się pomocne, kiedy żaden z wykonanych resetów nie był skuteczny. Aby przywrócić ustawienia fabryczne, należy nacisnąć jednocześnie przycisk zasilania, a także przyciski oznaczone plusem i minusem, i trzymać je przez co najmniej 10 sekund po uruchomieniu urządzenia. Spowoduje to przywrócenie wszystkich początkowych ustawień, a także reset wprowadzonych danych.

Konsultacja z operatorem

Jeśli, mimo wykonanych czynności, problem braku sygnału nie ustąpi, konieczna będzie konsultacja telefoniczna bądź drogą internetową z usługodawcą, który z pewnością udzieli wskazówek lub umówi osobę, która naprawi dekoder bądź, przy wystąpieniu poważnej awarii, wymieni go na nowy.


W przypadku wystąpienia problemów ze sprzętem należy zgłosić się do usługodawcy, aby w pełni korzystać z funkcji, jakie daje to urządzenie. Dekoder Horizon posiada wiele atrakcyjnych dla widza możliwości, takich jak planowanie nagrywania, zatrzymanie i cofanie relacji na żywo czy korzystanie z bibliotek online. Dostępny jest w bardzo korzystnym pakiecie UPC telewizja + internet. Rozszerzyć go można o dodatkowe kanały i możliwości, na przykład telewizja HBO w pakiecie z internetem UPC.

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • Grochowska Krystyna

  Mam problem z dekoderem nie jest nastawiony

 • Przemek

  Czekam tydzień aż mi programy włącza koszmar trzeba zrezygnować internet mam telefon mam a tv nie

 • Lena

  Jak naprawić modem gdy nie chce chcą się włączyć światełka tylko migają

 • Artek200

  Witam mam pszloncznik scat hdmi dekoder Orange pisze brak sygnału ani niema pszes hadmi ani pszes euro złącze tv lg możecie jakoś pomuc ?

 • Danaj

  Zepsute gniazdo antenowe w dekoderze horizon, chciałam, żeby naprawili, albo wymieniłi po 2 latach, użytkowania, a upc zażądało 500zl.Uważam, że to bardzo dużo. Co mam robić.?

 • Bina

  Witam mam problem że znalezieniem sygnału z anteny (talerza) posiadam dekoder nc+ Czy w Zabrzu też jest jakiś sygnał żeby się połączyć. Proszę o pomoc

 • Elzbieta

  Dziewczyno uratowalas mi zycie , idealnie mnie naprowadzilas na dobra droge w naprawie obrazu w TV , kocham Cie za to . Jestem starsza pania na emeryturze i raczej nie wychodze z domu , filmy, telewizja to prawie tylko moj swiat i nie moge przestac , jestes cudowna a twoje wyjasnienie fantastycznie proste i zrozumiale , tylko kobieta tak potrafi wytlumaczyc . Pozdrawiam i dziekuje . Elzbieta z Chicago.

 • Ala

  W Chicago jest vectra? Ale ma zasięg.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.