Wiadomości z Zabrza

Bielizna narciarska - co warto wiedzieć przed jej zakupem?

  • Dodano: 2019-10-07 11:00

Zimowe atrakcje wymagają odpowiedniego przygotowania - ciepła kurtka, nieprzemakalne spodnie, sportowe skarpety, czapka lub kominiarka. Podstawą jest jednak odpowiednia bielizna narciarska, która to bezpośrednio przylega do ciała i jest pierwszą warstwą chroniącą je zarówno przed wilgocią, zimnem, jak i nadmiernym przegrzaniem. Co warto wiedzieć przed zakupem bielizny termoaktywnej? W co zaopatrzyć się na narciarski lub snowboardowy wyjazd? Sprawdź!

Zima w pełni – bielizna narciarska pod lupą

Dobrze dobrana bielizna termoaktywna to przede wszystkim ogromny komfort dla organizmu. Sprawdzone marki stawiają na materiały, które są delikatne w dotyku, bezszwowe i dopasowują się do konkretnych kształtów oraz ruchów ciała. Co ważne, w wielu przypadkach stosowane są tkaniny antyalergiczne. Jest to niezwykle istotne nie tylko dla osób mających tendencję do różnego rodzaju reakcji alergicznych, lecz absolutnie dla wszystkich – kontakt materiału z przepoconą skórą i ewentualne obtarcia łatwo mogą doprowadzić do niepotrzebnych podrażnień. Warto postawić zatem na sprawdzonych producentów, których odzież posiada w swojej ofercie sklep Go Sport - godne zaufania marki bielizny narciarskiej to w dużej mierze gwarancja wysokiej jakości produktów.

Zdrowie to podstawa!

Innym, równie ważnym powodem, dla którego warto zainwestować w dobrą odzież narciarską, jest troska o zdrowie – konkretnie mowa o odporności. Jeżeli organizm jest przegrzany, a następnie zetknie się ze zbyt dużym zimnem lub też od razu podlega działaniu bardzo niskich temperatur, ryzyko infekcji znacznie wzrasta. Bielizna termiczna zrobiona z odpowiednich materiałów pozwala owe temperatury regulować – działa termoizolacyjnie, co wiąże się z jednej strony z ochroną przed czynnikami zewnętrznymi, z drugiej zaś z odprowadzaniem wilgoci, która powstaje w związku z aktywnością ciała. 

Co ważne, warto zwrócić uwagę na to, iż inne wymagania będziemy mieli w odniesieniu do bielizny termoaktywnej używanej w cieplejszych temperaturach, inne względem odzieży stosowanej zimą. Zwróćmy więc uwagę na konkretne wskazania, jakie prezentują dane modele bielizny oraz materiał ich wykonania – np. bielizna narciarska składająca się ze 100% wełny z owiec merynosów znakomicie sprawdzi się w ekstremalnych warunkach i najniższych temperaturach, w okresie cieplejszym może być zaś mniej pomocna. 

Bielizna narciarska – warto wiedzieć:

  • Przed zakupem zwróć uwagę, czy w strefach wzmożonej potliwości zastosowano tkaniny ułatwiające transport wilgoci – często przybierają one strukturę siatki.
  • Bielizna tego typu powinna dość ściśle przylegać do ciała, co zapewni komfort i swobodę ruchów.
  • Korzystaj z odzieży zrobionej z materiałów antyalergicznych oraz antybakteryjnych – są to np. tkaniny mające w sobie jony srebra. Redukują powstawanie nieprzyjemnych zapachów oraz dodatkowo chronią przed różnego rodzaju infekcjami bakteryjnymi lub grzybiczymi.
  • Sprawdzaj, na jaką porę roku dany model bielizny jest przeznaczony – w przypadku ubrań narciarskich, polecana jest wełna merynosów (lub też inny rodzaj wełny, który to materiał jest delikatny dla skóry i cechuje się dobrymi właściwościami termoregulacyjnymi).
  • Pamiętaj, że bielizna narciarska to nie są klasyczne majtki, sportowy stanik i podkoszulka. W jej skład wchodzą przede wszystkim bluzka z długim rękawem oraz legginsy – na stoku całe ciało narażone jest na niską temperaturę oraz wiatr. Im więcej uda nam się szczelnie zakryć, tym lepiej!
  • Wybieraj modele bezszwowe. Sprawdź także, czy zastosowane w danej części garderoby ściągacze są bezuciskowe – bielizna narciarska powinna być niczym „druga skóra”!

Decydując się na konkretny model odzieży sportowej zwracamy uwagę także na jej design. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się projekty uniwersalne – czarne, szare, z ewentualnymi kolorowymi wstawkami. Dzięki temu idealnie dopasują się do każdego okrycia wierzchniego i stworzą spójny zestaw – zestaw gotowy do podboju wszystkich stoków! Czy masz już zatem wybraną bieliznę narciarską na ten sezon?

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.