Wiadomości z Zabrza

Artykuły, bez których na wakacje ani rusz!

  • Dodano: 2022-06-21 12:00

Wakacje to przyjemny czas, na który wszyscy czekamy. Na szczęście sezon urlopowy już naprawdę tuż tuż. Wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę z tego, jak łatwo jest zapomnieć o ważnych rzeczach podczas pakowania. Z tego powodu postanowiliśmy przygotować listę, która pomoże nam w spakowaniu wszystkiego, co może okazać się potrzebne.

Rzeczy na każdą pogodę

Naturalnym jest, że wyjeżdżając nastawiamy się na to, że pogoda będzie dopisywać. Niestety, z tym naprawdę bywa różnie. Szczególnie jeśli wczasy spędzamy w Polsce, gdzie deszcz lubi pojawiać się nagle i obficie.

Z tego powodu koniecznie musimy zabrać ze sobą również rzeczy na gorszą pogodę. Jeśli nie chcemy spędzać czasu w hotelowym pokoju, to spakujmy kurtkę deszczową oraz parasolkę. Przydatne okażą się również ciepłe bluzy a czasem i swetry. W ten sposób będziemy mogli wyjść z domu nawet w pochmurny i chłodny dzień.

Kosmetyki

Jeśli chodzi o kosmetyki, to warto przygotować sobie checklistę. Polecamy zamówienie wszystkich artykułów przez internet, na przykład na stronie Dr.Max Drogeria. W ten sposób będziemy mieć pewność, że o niczym nie zapomnieliśmy.

Jakie rzeczy powinniśmy spakować? Tak naprawdę wszystkie, których używamy na co dzień. Co prawda przeważnie w hotelu otrzymamy żel pod prysznic czy szampon, jednak wiele osób woli korzystać ze swoich kosmetyków, ponieważ mają do nich większe zaufanie. Jeśli nie chcemy tachać ze sobą ciężkiej kosmetyczki, to zaopatrzmy się w środki higieniczne o małej pojemności. Mała tubka pasty, buteleczka z szamponem o 100 mln pojemności – takie rzeczy nie tylko są poręczne, ale również potrzebne, gdy zamierzamy wejść na pokład samolotu.

Apteczka

Oczywiście nikt z nas nie chce, aby podczas urlopu coś mu się stało. Wiemy jednak, że w życiu bywa różnie. Z tego powodu powinniśmy pomyśleć o zabraniu apteczki. Część osób uważa, że w razie czego wszystkie potrzebne rzeczy kupi na miejscu. Zastanówmy się jednak nad tym. Czy naprawdę mając silny ból głowy lub biegunkę będzie nam się chciało wychodzić z hotelowego pokoju i szukać apteki? Z pewnością wolelibyśmy uzyskać pomoc od razu. Poza tym, jeśli jesteśmy na zagranicznych wczasach, to w lokalnych aptekach może nie być leków, które znamy. Dlatego też zaopatrzmy się we wszystko w Polsce i z takim asortymentem udajmy się na wakacje.

A co powinniśmy ze sobą zabrać? Z całą pewnością weźmy:

  • Leki na ból głowy

  • Środek na biegunkę

  • Bandaże

  • Plastry

  • Wodę utlenioną

  • Pastylki na ból gardła

  • Maść na stłuczenia i otarcia

Mając taki zestaw będziemy przygotowani na większość nieprzyjemnych sytuacji. Oczywiście w przypadku czegoś poważniejszego od razu udajmy się do lekarza.

Rzeczy do zabawy

Jak już wspomnieliśmy, pogoda nie zawsze dopisuje. Z tego powodu zabierzmy ze sobą planszówki, które umilą nam deszczowe wieczory. Warto zresztą zabrać również rzeczy na pogodne dni. Paletki do badmintona, frisbee, piłka do siatkówki – te akcesoria umilą nam niejedno popołudnie, do tego zintegrują z rodziną lub bliskimi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.