Wiadomości z Zabrza

5 cech dobrej hurtowni elektrycznej

  • Dodano: 2024-02-06 07:15, aktualizacja: 2024-02-06 07:29

Planujesz większe zakupy w hurtowni elektrycznej, ale nie wiesz za bardzo czym się kierować podczas jej wyboru? W takim razie poniższy tekst powinien Ci pomóc. Przedstawimy w nim 5 cech, które powinna mieć dobra hurtownia elektryczna, aby możliwie najlepiej zaspokajać potrzeby klientów. Zaczynajmy.

Dobra hurtownia elektryczna, czyli jaka?

O ile nie prowadzimy firmy zajmującej się wykonywaniem instalacji elektrycznych, nie odwiedzamy hurtowni zbyt często. Tym bardziej warto wiedzieć, na co możemy liczyć. Sprawdźmy główne cechy dobrej hurtowni.

1. Szeroki asortyment produktów od czołowych producentów

Dobra hurtownia elektryczna powinna mieć w swojej ofercie szeroki wybór produktów z różnych kategorii, takich jak źródła światła, oświetlenie LED, oprawy oświetleniowe, osprzęt elektroinstalacyjny, aparatura elektryczna, systemy alarmowe, systemy prowadzenia kabli i wiele innych. Bogatą ofertę wysokiej jakości produktów powinno charakteryzować również to, że pochodzą one od czołowych producentów, takich jak Schneider Electric, Legrand, Philips, Osram, czy Siemens. Najwyższe standardy jakości stosowane podczas ich produkcji to coś, czego potrzebują klienci. Tylko wówczas można liczyć na ich niezawodność i bezpieczeństwo, co w przypadku instalacji elektrycznych jest kluczowe.

2. Konkurencyjne ceny

Artykuły elektryczne kupowane w dużych ilościach to spory wydatek. Dlatego też dobra hurtownia elektryczna Gdańsk powinna oferować konkurencyjne ceny, które nie obciążą zbytnio naszego budżetu. W branży elektrycznej podobnie jak w wielu innych panuje silna konkurencja. Dlatego warto porównywać oferty różnych hurtowni, szukać promocji i rabatów. Pamiętajmy jednak, że cena nie powinna być jedynym kryterium, ponieważ może to oznaczać niższą jakość produktów. Na instalacji elektrycznej w żadnym razie nie należy oszczędzać, gdyż może się to zemścić w postaci późniejszych awarii, a np. podczas montażu systemów alarmowych może mieć fatalne konsekwencje.

3. Fachowe doradztwo

Wyróżnikiem dobrej hurtowni elektrycznej może być również to, że zatrudnia wykwalifikowany personel, który pomoże w doborze odpowiednich produktów do naszego projektu. Wyszkoleni pracownicy powinni być w stanie udzielić fachowych porad, pomóc skompletować zamówienie i odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące kupowanych produktów. Dzięki temu oszczędzimy sporo czasu i unikniemy nietrafionych zakupów.

4. Usługi dodatkowe np. projektowanie instalacji, wyceny

Dobra hurtownia elektryczna może, ale nie musi oferować usługi dodatkowe, które będą stanowić dla klientów wartość dodaną, a dla samej hurtowni będą dodatkowym źródłem przychodu. Może być to projektowanie instalacji na zlecenie, wycena, jej montaż. Dzięki temu jako klient możemy zaoszczędzić czas i pieniądze, gdyż zamiast korzystać z usług dwóch podmiotów, całość zrealizuje jeden.

5. Sprzedaż prowadzona zarówno stacjonarnie, jak i online

Hurtownia elektryczna kojarzy się z dużym stacjonarnym sklepem. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby łączyć kanały sprzedaży. Dobra hurtownia elektryczna powinna zatem oferować sprzedaż prowadzoną zarówno stacjonarnie, jak i online. Dzięki temu klient może wybrać sposób zakupu, który jest dla niego najwygodniejszy. Może odwiedzić sklep elektryczny i zobaczyć produkty na żywo, skorzystać z porady, a zamówienie złożyć przez internetowy sklep elektryczny i otrzymać dostawę pod wskazany adres.

Podsumowanie

Jak widać, hurtownia elektryczna to miejsce, w którym nie tylko kupimy niezbędne produkty elektryczne, ale możemy skorzystać z doradztwa i usług dodatkowych w postaci wyceny, montażu instalacji. Ze względu na dużą konkurencyjność w branży polecamy porównywać oferty 2-3 hurtowni, aby wybrać taką, której cennik i zakres usług będzie nam najbliższy.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.