Wiadomości z Zabrza

4 powieści na jesienne popołudnia

  • Dodano: 2020-09-07 13:00

Wieczory z dnia na dzień będą teraz coraz dłuższe, ale zamiast martwić się takim stanem rzeczy, pomyślmy pozytywnie. Czy jest wiele przyjemniejszych czynności od czytania wciągających powieści w jesienny wieczór z kubkiem kawy lub herbaty w ręce? Dla wszystkich miłośników literatury oraz tych, którzy chcieliby coś poczytać, ale potrzebują inspiracji - 4 klasyczne powieści, które odniosły ogromny sukces i pozwalają czytelnikom przenieść się w inny świat.

  1. Jack London - Martin Eden
  2. Gabriel Marquez - Miłość w czasach zarazy
  3. Gustave Flaubert - Pani Bovary
  4. John Steinbeck - Grona gniewu

Poniżej lista 4 klasyków światowej literatury! Książki możesz kupić w niemal każdej księgarni lub wykorzystać nową opcję jaką jest sklep z książkami używanymi online, czyli https://skupszop.pl/ Opinie o SkupSzop.pl są bardzo pozytywne więc warto wypróbować ten pomysł a przy okazji - zaoszczędzić pieniądze. 

Jack London - Martin Eden

Powieść amerykańskiego pisarza - Jacka Londona została wydana w 1909 roku. Jest to historia młodego marynarza - tytułowego Martina Edena, który dla poznanej przez przypadek dziewczyny z wyższych sfer postanawia całkowicie zmienić swoje życie. Martin zainteresował się literaturą i postanawia zostać sławnym pisarzem, aby zdobyć względy Ruth i jej zamożnej rodziny. Nie była to jednak droga usłana różami. Czy Martinowi ostatecznie udało się osiągnąć sukces i zdobyć względy ukochanej? Zachęcamy do lektury!

Gabriel Marquez - Miłość w czasach zarazy

Powieść wydana przez noblistę - Gabriela Marqueza w 1985 r. Opowiada historię miłosną Florentina Arizy, który w latach młodzieńczych zakochał się w Ferminie Dazie. Była to miłość odwzajemniona, jednak ojciec Ferminy miał wobec niej inne plany i ostatecznie musiała ona poślubić znamienitego doktora - Juvenala Urbino. Florentino popadł w obsesję na punkcie Ferminy i całe jego dalsze życie wypełnione było myślami o utraconej miłości. Splot wydarzeń jednak sprawia, że kilkadziesiąt lat później pojawi się szansa na ponowny związek. Czy bohaterowie z niej skorzystają?

 

Gustave Flaubert - Pani Bovary

Powieść Flauberta wydana została w 1857 r. Tytułowa pani Bovary wyszła za wdowca - doktora Karola Bovary jednak bardzo szybko zdała sobie sprawę, że nie był to szczęśliwy wybór. Wdając się w kolejne romanse i intrygi, przynosi liczne problemy zarówno sobie jak i wszystkim, którzy mają z nią jakąkolwiek styczność, plątając się w labiryncie kłamstw, oszustw i intryg.

John Steinbeck - Grona gniewu

Grona Gniewu to amerykańska powieść wydana przez noblistę Johna Steinbecka w 1939 roku. Powieść opowiada o czasach wielkiego kryzysu w USA, gdzie jedna z farmerskich rodzin została wysiedlona w związku z suszą i podobnie jak wiele innych rodzin z Oklahomy wyruszyła w poszukiwaniu lepszego życia do Kalifornii. Podróż obfituje w wiele niedogodności, ale ostatecznie rodzina dociera do celu. Czy odnajdzie tam spokój, szczęście i dostatek?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.