Wiadomości z Zabrza

Znów możemy się wybrać do muzeum i do teatru!

  • Dodano: 2021-05-10 08:45, aktualizacja: 2021-05-10 09:21

Od wtorku, 4 maja, zgodnie z decyzją rządu dotyczącą łagodzenia obostrzeń, otwarte zostały galerie sztuki i muzea. Działają jednak nadal w ścisłym reżimie sanitarnym i z uwzględnieniem limitu jednej osoby na 15 m2. Stęsknieni za kontaktem ze sztuką i kulturą zabrzanie mogą wybrać się już zarówno do Muzeum Miejskiego, jak i obiektów wchodzących w skład Muzeum Górnictwa Węglowego.

Muzeum Miejskie zaprasza na wystawę zorganizowaną w galerii przy ul. Powstańców Śląskich 3, a poświęconą Kolonii B – robotniczej enklawie w dzielnicy Zaborze. Natomiast w Galerii Café Silesia przy ul. 3 Maja 6 dobiega właśnie końca montaż wystawy poświęconej polskiej i niemieckiej propagandzie plebiscytowej.

Już w najbliższą sobotę (8 maja) uruchomione dla zwiedzających zostały zarówno podziemia Kopalni Guido przy ul. 3 Maja 91 (bilety rezerwować można już poprzez stronę internetową obiektu), jak i podziemna trasa rodzinna oraz podziemna trasa wodna w Sztolni Królowa Luiza przy ul. Mochnackiego 12.

Do wznowienia działalności już nie tylko online, ale także na żywo przygotowuje się również Teatr Nowy w Zabrzu. Od połowy maja możliwe będzie bowiem wystawianie sztuk w plenerze. Nasz teatr zaprasza na dwa przedstawienia w byłym areszcie śledczym przy ul. Sądowej 1. 15 i 16 maja o godz. 19.00 zobaczyć tam będzie można komedię pt. “Stosunki prawne” Szymona Turkiewicza w reżyserii Zbigniewa Stryja. Bilety do nabycia w kasach teatru oraz online.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również