Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Znalazła portfel z dokumentami i gotówką. Dzielnicowy pomógł odnaleźć właścicielkę

  • Dodano: 2020-06-17 08:45, aktualizacja: 2020-06-17 09:13

W poniedziałek do komisariatu policji II przyniosła go 68-letnia mieszkanka Zabrza, która znalazła zgubę obok jednego ze sklepów w centrum miasta. Dzięki pomocy policjantów i uczciwości 68-latki portfel wraz z gotówką wrócił do właścicielki. Zachowanie kobiety wpisuje się w założenia kampanii „Nie reagujesz-akceptujesz” oraz przywraca wiarę w uczciwych ludzi.


Zaskoczenie i niedowierzanie towarzyszyło 36-letniej mieszkance Zabrza, z którą wczoraj skontaktował się dzielnicowy z zabrzańskiej dwójki, aby oddać jej portfel z dokumentami i gotówką w kwocie 312 zł. Uczciwym znalazcą okazała się 68-letnia zabrzanka, która zaraz po odnalezieniu zguby, przyniosła portfel z zawartością na drugi komisariat. Dzielnicowy szybko ustalił właścicielkę i przekazał zagubione mienie. Zabrzańscy policjanci pragną podziękować za postawę godną naśladowania i jednocześnie są pełni uznania za właściwą reakcję 68-latki. Postawa zabrzanki wpisuje się w założenia kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”. Dzięki niej 36-latka uniknęła problemów związanych z wyrabianiem dokumentów oraz odzyskała swoje pieniądze. Taka postawa przywraca także wiarę w ludzi, którzy zachowują się tak, jakby sami chcieli, aby postąpiono, gdyby znaleźli się w podobnej sytuacji.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • hromani

    Kiedyś odniosłem znalezione dokumenty na komisariat - zostałem potraktowany jak złodziej i spisany jak sprzedawca plutonu.Naprawdę - może to przywrócić wiarę.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.