Wiadomości z Zabrza

Zmieniła się lokalizacja Terenowego Oddziału Regionalnego Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

  • Dodano: 2020-07-23 07:15, aktualizacja: 2020-07-23 07:37

Od 13 lipca zmieniła się lokalizacja Terenowego Oddziału Regionalnego Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zabrzu. Punkt znajduje się teraz przy ul. Wolności 265-267. Rejestracja chętnych odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-12:30.

RCKiK przypomina także, że zmieniła się procedura oddawania krwi na czas pandemii koronawirusa.

Przed wyjściem z domu konieczne jest zmierzenie temperatury. Osoby z temperaturą powyżej 37,3 °C nie będą mogły oddać krwi i jednocześnie powinny skonsultować się z lekarzem rodzinnym.

We wszystkich miejscach poboru krwi znajduje się stanowisko do wstępnej kwalifikacji, gdzie krwiodawca wypełnia wstępną ankietę, dezynfekuje ręce i każdemu dawcy ponownie mierzona jest temperatura (bezdotykowym termometrem). Po wstępnej kwalifikacji krwiodawca zostaje zarejestrowany i podlega dalszemu procesowi kwalifikacji (na dotychczasowych zasadach).

Krew może oddać osoba, która m.in. w ciągu ostatnich 14 dni nie przebywała poza granicami RP, temperatura ciała nie przekracza 37,3 °C, nie ma objawów infekcji, nie jest objęta kwarantanną, nadzorem epidemiologicznym i w ciągu ostatnich 14 dni nie miała kontaktu z osobą z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną zgłaszanie do oddania krwi odbywa się bez osób towarzyszących. Dawcy oczekujący do oddania krwi powinni natomiast zachować niezbędny odstęp 1-1,5 metra.

Więcej informacji pod adresem: https://rckik-katowice.pl/ 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również