Wiadomości z Zabrza

Zmarła legenda Górnika Zabrze i Szombierek Bytom. Piłkarz miał 58 lat

  • Dodano: 2021-09-27 16:45

Nie żyje Zenon Lissek, legendarny piłkarz Górnika Zabrze i Szombierek Bytom. O śmierci sportowca poinformował zabrzański klub. Miał 58 lat.

Jak informują władze Górnika Zabrze w nocy z 24 na 25 września zmarł Zenon Lissek, legenda Górnika Zabrze i Szombierek Bytom.

Zenon Lissek grał w Górniku Zabrze w sezonie 1989/90. Był pomocnikiem o bardzo dużych umiejętnościach technicznych. W klubie rozegrał łącznie 27 oficjalnych spotkań, zdobył 5 goli, w tym bramkę w wyjazdowym meczu Pucharu UEFA z Juventusem Turyn.

Wystąpił sześciokrotnie w reprezentacji olimpijskiej. Przez zdecydowaną większość kariery związany był z Szombierkami Bytom. Grał również w niemieckiej Hansie Rostock – przypominają władze zabrzańskiego klubu.

Nie żyje Zenon Lissek, legendarny piłkarz Górnika Zabrze i Szombierek Bytom

Dla fanów śląskiej piłki nie było tajemnicą, że Zenon Liseek w ostatnich latach ciężko chorował. Wpierw zdiagnozowano u niego zaawansowaną chorobę zwyrodnieniową stawów biodrowych. Dwa lata temu kibice Górnika wzięli udział w zbiórce na operację, która została przeprowadzona podczas jednego z meczów PKO Ekstraklasy. Niestety, u piłkarza później rozwinęła się choroba nowotworowa.  

Pomimo choroby i cierpienia nie skarżył się. Zawsze żywo interesował się Górnikiem, kibicował mu oglądając mecze w telewizji. Pytał co słychać u trenera, piłkarzy. Bardzo chciał raz jeszcze zasiąść na trybunach stadionu im. Ernesta Pohla.

Zenon Lissek zmarł na dwa tygodnie przed swoimi 59. urodzinami.

Nie wiem, jakie tam na górze szykują się rozgrywki, ale Szombierki mają już taką ofensywę, że żal mi rywali - napisał zrozpaczony syn Mateusz do dziennikarza Interii, Pawła Czady.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.