Wiadomości z Zabrza

Zmarł Erwin Wilczek. Legendarny piłkarz Górnika Zabrze miał 81 lat

  • Dodano: 2021-12-01 12:45

Wczoraj ogłoszono smutną informację. Zmarł Erwin Wilczek, legendarny piłkarz Górnika Zabrze. W listopadzie skończył 81 lat.

Nie żyje Erwin Wilczek

We wtorek 30 listopada Górnik Zabrze poinformował o śmierci legendarnego piłkarza zabrzańskiego Klubu.

– W wieku 81 lat zmarł Erwin Wilczek, legendarny piłkarz „złotego” Górnika, rekordzista w ilości zdobytych trofeów i reprezentant Polski – informuje Górnik Zabrze. – Żegnamy legendarnego piłkarza. Człowieka wielkiego, ale skromnego i życzliwego, który nie lubił rozgłosu, choć na boisku należał do najlepszych. Gdyby grał dziś, pewnie broniłby barw najlepszych klubów w Europie – czytamy dalej w komunikacie klubu.

Legendarny piłkarz Górnika Zabrze miał 81 lat

Erwin Wilczek urodził się 20 listopada 1940 roku w miejscowości Wirek (aktualnie dzielnica Rudy Śląskiej). Był zawodnikiem Górnika Zabrze przez większą część swojej kariery. W ciągu piętnastu sezonów wywalczył 9 tytułów mistrzowskich, 6 krajowych pucharów i wystąpił w finale Pucharu Zdobywców Pucharów. W latach 1973-1975 przeszedł do ligi francuskiej – grał w barwach US Valenciennes. W 1961 roku zadebiutował w reprezentacji Polski i łącznie w barwach narodowych zagrał 16 meczów oraz zdobył 2 bramki.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.