Wiadomości z Zabrza

Złożono aż 91 wniosków w Zabrzańskim Budżecie Obywatelskim

  • Dodano: 2021-07-28 07:30, aktualizacja: 2021-07-28 07:43

22 lipca w naszym mieście zakończył się czas składania wniosków w ramach ósmej edycji Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. Według stanu na 27 lipca mieszkańcy złożyli 91 wniosków. To 13 projektów ogólnomiejskich i 78 dzielnicowych.

91 złożonych wniosków w ramach ZBO

Wśród zgłoszonych propozycji znalazły się m.in.: boiska sportowe, tężnia, “siłownie pod chmurką” i place zabaw. Zakładany limit wydatków na projekty z bieżącej edycji budżetu obywatelskiego to 5 mln 725 tys. zł. Kwota ta podzielona zostanie na 18 puli dzielnicowych oraz pulę ogólnomiejską o wartości 1 mln zł.

Zabrzański Budżet Obywatelski

Warto przypomnieć, że w dotychczasowych siedmiu edycjach ZBO złożonych zostało ponad 650 winsoków. Dzięki 166 tys. głosów aż 133 projekty zostały wybrane do realizacji. Większość już służy mieszkańcom. Na realizację tych zadań w latach 2015-2021 wydaliśmy ponad 28 mln zł. To m.in. takie projekty, jak Centrum Integracji Osiedla Kotarbińskiego, boisko piłkarskie w Mikulczycach, plac zabaw w Zaborzu czy I etap ścieżki rowerowej łączącej Biskupice z Zaborzem.

Początek głosowania nastąpi 7 października, a jego wyniki poznamy 29 października.

Ważne! Z uwagi na to, że wnioski mogły zostać wysłane pocztą (a liczy się data stempla pocztowego), liczba wniosków może się jeszcze nieznacznie zmienić.

Złożono aż 91 wniosków w Zabrzańskim Budżecie Obywatelskim

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.