Wiadomości z Zabrza

Zlekceważył dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i wsiadł pijany za kierownicę

  • Dodano: 2021-05-04 07:45, aktualizacja: 2021-05-04 08:09

27-latek zlekceważył postanowienie sądu i pijany wsiadł za kierownicę audi. Mężczyzna został zatrzymany na ulicy Niedziałkowskiego przez policjantów zabrzańskiej drogówki. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że kierowca ma orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za niezastosowanie się do wyroku sądu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek 29 kwietnia, około godziny 16.00, policjanci z zabrzańskiej drogówki na ulicy Niedziałkowskiego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi. Badanie trzeźwości kierowcy wykazało, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze uzyskali informację z policyjnej bazy danych, że mężczyzna złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Zabrzu w 2019 roku.

27-latek został zatrzymany. Mężczyzna po wytrzeźwieniu  usłyszał zarzuty za kierowanie w stanie nietrzeźwości i za niestosowanie się do wyroku sądu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również