Wiadomości z Zabrza

Złapano dwóch amatorów czterech kółek z sądowym zakazem prowadzenia

  • Dodano: 2021-05-18 09:00

W ten weekend policjanci z zabrzańskiej drogówki, podczas kontroli drogowych zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wsiedli za kierownicę samochodów mimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Złamanie orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Mężczyźni doskonale zdawali sobie sprawę z konsekwencji, jakie mogą ponieść za swoje czyny. Pierwszy z nich 26-latek z Zabrza, który zatrzymany został na ulicy Londzina, gdy kierował w swoim renault pomimo orzeczonego dożywotniego zakazu kierowania. Drugi mężczyzna to 29-letni mieszkaniec Katowic. Policjanci zatrzymali go na ul Świętego Floriana, gdy kierował również renault, mając orzeczony zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi do października 2023 roku. Co ciekawe obydwa zatrzymania miały miejsce niemal w tym samym czasie krótko po godzinie 11:00 w niedzielę.

Policjanci przypominają, że złamanie orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.