Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Zderzenie osobówki z tramwajem. Uważajmy na drodze

  • Dodano: 2018-12-12 10:15

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego z udziałem tramwaju linii nr 3 i samochodu osobowego doszło w poniedziałek w Zabrzu na ul. Makoszowskiej.

Popołudniowe zderzenie spowodowało czasowe wstrzymanie ruchu tramwajowego na linii Zabrze Mikulczyce – Zabrze Makoszowy i utrudnienia w ruchu. Kierujący osobówką został przewieziony na badania do szpitala.

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych na ul. Makoszowskiej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego 34-letni kierowca mercedesa w miejscu, gdzie torowisko przecina ul. Makoszowską nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z tramwajem linii nr 3. W wyniku zdarzenia obrażenia odniósł kierujący mercedesem, który został przewieziony do szpitala na badania. Zderzenie spowodowało czasowe utrudnienia w ruchu drogowym, który odbywał się wahadłowo jednym pasem ruchu i wstrzymanie ruchu tramwajowego na linii nr 3. Na miejscu pracowali zabrzańscy policjanci ruchu drogowego oraz strażacy, zabezpieczając miejsce zdarzenia. Czynności w sprawie trwają. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.