Wiadomości z Zabrza

Zbiórka na rehabilitację Ewy Kopczyńskiej po koncercie "Graj Dudka, Graj"

  • Dodano: 2022-01-11 14:45

Teatr Nowy w Zabrzu zaprasza do wzięcia udziału w zbiórce na rzecz Ewy Kopczyńskiej, aktorki Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Zbiórkę przeprowadzi Fundacja Stacja6 po czwartkowym koncercie.

Zbiórka na rzecz  Ewy Kopczyńskiej

W czwartek 13 stycznia o godz. 18:00 w Teatrze Nowym w Zabrzu odbędzie się koncert "Graj Dudka, Graj" organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Nowego w Zabrzu "Z Kulturą" oraz Teatr Nowy. Choć wszystkie bilety już się wyprzedały, zabrzański teatr zaprasza do wzięcia udziału w zbiórce na rehabilitację Ewy Kopczyńskiej, która odbędzie się po koncercie.

– Na koncert GRAJ DUDKA, GRAJ, nie mamy już wolnych miejsc. ale chcemy ogłosić, że po koncercie odbędzie się zbiórka na rehabilitację Ewy Kopczyńskiej, naszej koleżanki i aktorki Teatr Zagłębia w Sosnowcu – przekazuje Teatr Nowy w Zabrzu.

Koncert "Graj Dudka, Graj" czyli kolędowanie w Teatrze Nowym

Teatr Nowy w Zabrzu zaprasza na dużą scenę, gdzie o świętach i zwyczajach bożonarodzeniowych rozmawiać będą przyjaciele teatru i jego aktorzy. Nie zabraknie też wspólnego kolędowania.

W koncercie wezmą udział: Katarzyna Gatner, Kasia Łacisz, Renata Spinek, Agata Śliwa, Joanna Romaniak, Adrian Ryński-Nogaj, Krzysztof Urbanowicz, Danuta Lewandowska, Jolanta Niestrój-Malisz, Beata Dąbrowiecka, Paweł JaNic Janicki, Zbigniew Stryj oraz Kuba Łysik – skrzypce, Tomek Bieniek – piano, Marek Szulik – trąbka, Marcin Załęski – gitara, Mokierski Chór Kameralny pod kierunkiem Izabeli Szczerbowskiej, akustyk: Łukasz Szostek, światła: Wacław Czarnecki.

W grudniu 2020 roku Ewa Kopczyńska doznała udaru krwotocznego mózgu w wyniku pęknięcia tętniaka. Aktorka związana z Teatrem Zagłębia w Sosnowcu wymaga kosztownej rehabilitacji. Zbiórkę przeprowadzi Fundacja Stacja6.
 

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.