Wiadomości z Zabrza

Zawieszono przyjęcia pacjentek na Oddział Położniczo-Ginekologiczny w Szpitalu Miejskim

  • Dodano: 2020-04-06 16:00

Ze względu na wystąpienie u pacjentki hospitalizowanej w Szpitalu Miejskim w Zabrzu w dniach 24-27 marca 2020 r. pozytywnego wyniku testu SARS-CoV-2 podjęto decyzję o czasowym zawieszeniu przyjmowania pacjentek na Oddział Położniczo-Ginekologiczny, Patologii Ciąży, Endokrynologii Ginekologicznej z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej i Endoskopowego Leczenia Endometriozy funkcjonującego w ramach Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka im. prof. Wojciecha Starzewskiego.

Jak poinformował zabrzański magistrat, pacjentka w trakcie przyjęcia do szpitala, jak i podczas pobytu nie wykazywała objawów oraz nie zgłaszała żadnych dolegliwości mogących świadczyć o zakażeniu koronawirusem. Została wypisana do domu w stanie ogólnym 27 marca. 5 kwietnia w nocy Zarząd Szpitala został poinformowany o tym, że pacjentka jest zakażona SARS-CoV-2.

Podjęte zostały działania mające na celu zapobieżenie możliwości rozprzestrzeniania się infekcji zarówno u przebywających na oddziale pacjentek, jak i personelu medycznego, który uczestniczył w procesie leczenia kobiety - czytamy na stronie zabrzańskiego magistratu.

Zdecydowano o wdrożeniu procedur dezynfekcyjnych w Oddziale Położniczo–Ginekologicznym, jak i wykonaniu badań genetycznych u personelu uczestniczącym w procesie leczenia pacjentek. Z Zespołem Kontroli Zakażeń Szpitalnych podjęto decyzję o czasowym odsunięciu personelu medycznego biorącego udział w procesie terapeutycznym do czasu uzyskania wyników testów genetycznych.

Po przeprowadzeniu procedur epidemiologicznych nastąpi wznowienie przyjęć.

7 osób mieszkających w Zabrzu jest obecnie zakażonych koronawirusem. Ostatni, pozytywny wynik został potwierdzony w niedzielę. Osoba ta czuje się dobrze - oprócz kaszlu nie ma niepokojących objawów.

Pozostali chorzy z terenu naszego miasta również czują się dobrze. W trzech przypadkach osoby po pierwszych testach negatywnych trafiły do izolatorium w Goczałkowicach, gdzie oczekują na drugi test.

Pierwsza osoba zakażona w Zabrzu oczekuje na zrobienie testu potwierdzającego wyzdrowienie. Kolejna oczekuje już na wynik pierwszego z testów, który wykonuje się, by potwierdzić, że organizm zupełni pokonał wirusa SARS-COV-2.


Źródło: Redakcja / UM Zabrze / fot. FB Szpital Miejski w Zabrzu

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.