Wiadomości z Zabrza

Zatrzymany sprawca napadu na listonosza

  • Dodano: 2010-03-22 10:15

62-letni zabrzanin został zatrzymany pod zarzutem napadu na pracownicę poczty. Listonoszka została zaatakowana w piątek w godzinach południowych w Zabrzu-Biskupicach.

Sprawca zaatakował ofiarę na klatce schodowej używając gazu łzawiącego. Głośne wołanie o pomoc 59-letniej ofiary spowodowało spłoszenie przestępcy. Z pomocą poszkodowanej przyszli mieszkańcy kamienicy, którzy w pościgu ujęli napastnika.

Do napadu doszło w piątek w samo południe. Pracownica poczty wykonywała swoje codzienne obowiązki w zabrzańskiej dzielnicy Biskupice. Po wejściu na klatkę schodową jednej z kamienic została zaatakowana przez nieznanego bandytę. Sprawca użył gazu łzawiącego. Głośne wołanie o pomoc prawdopodobnie spłoszyło sprawcę. Jednocześnie sprawiło, że lokatorzy jednego z mieszkań wyszli na klatkę schodową sprawdzając co się stało. Widząc zapłakaną listonoszkę udzielili jej pomocy, a następnie wybiegli na zewnątrz budynku. Podczas próby ujęcia bandyty mężczyźni, podobnie jak pracownica poczty, zostali zaatakowani przez napastnika. Sprawca ponownie sięgnął po gaz łzawiący. Sprawni mieszkańcy Biskupic obezwładnili sprawcę.

W chwilę później 62-latek został przekazany w ręce Policji. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut rozboju. Decyzję o dalszych losach zatrzymanego podejmie dziś Sąd Rejonowy w Zabrzu. Sprawcy grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Poszkodowana pracownica poczty została przewieziona do szpitala okulistycznego w Gliwicach, gdzie po opatrzeniu została zwolniona do domu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.