Wiadomości z Zabrza

Zatrzymani za znieważenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy

  • Dodano: 2020-08-17 08:15, aktualizacja: 2020-08-17 09:12

Policjanci z I Komisariatu w Zabrzu, zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzewanych o znieważenie funkcjonariuszy publicznych oraz naruszenie ich nietykalności cielesnej. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 3 lat więzienia.
 

Wczoraj w nocy mundurowi z zabrzańskiej "jedynki" zatrzymali dwóch mieszkańców Zabrza, którzy w trakcie policyjnej interwencji znieważyli oraz naruszyli nietykalność cielesną interweniujących policjantów.

Stróże prawa otrzymali zgłoszenie o dwóch awanturujących się na ulicy mężczyznach

W trakcie interwencji policjanci przeprowadzili z nimi rozmowę, podczas której jeden z nich zaczął kierować wobec mundurowych słowa obraźliwe. Policjanci zdecydowali o zatrzymaniu 44-letniego mężczyzny, jednak nie reagował on na wezwania stróżów prawa i zaczął używać wobec nich siły. Drugi z mężczyzn - 41-letni mieszkaniec Zabrza widząc to, zaatakował jednego z policjantów, chwytając go po chwili za nogę. Policjant stracił równowagę i uderzył głową o pobliską balustradę. Na miejsce został skierowany dodatkowy patrol Policji, a agresywnych napastników obezwładniono. Jeden z policjantów wymagał pomocy medycznej, z uwagi na doznane obrażenia w okolicach żuchwy. Czynności w tej sprawie trwają.

Przypominamy, że każdy, kto podnosi rękę na policjanta, znieważa go lub oczernia w oczach opinii publicznej, powinien liczyć się z konsekwencjami prawnymi i zdecydowaną reakcją ze strony Policji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.