Wiadomości z Zabrza

Zatrzymani za kradzież kabli telekomunikacyjnych

  • Dodano: 2019-12-02 11:30

Policjanci z Komisariatu III Policji w Zabrzu zatrzymali trzech mężczyzn, którzy od kilku miesięcy na terenie Zabrza dokonywali włamań oraz kradli kable z sieci telekomunikacyjnych.

Ich przestępczy proceder spowodował straty przekraczające 25 tys. złotych. Część z nich policjanci odzyskali. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Dwóch z nich zostało objętych policyjnym dozorem, w przypadku trzeciego sąd zdecyduje o ewentualnym zastosowaniu tymczasowego aresztu.

Grupa mężczyzn działała na terenie Zabrza od co najmniej lipca tego roku. W pierwszej kolejności policjanci ustalili, że za przestępstwami stoi 19-latek i jego 32-letni znajomy. Następnie na komisariat zgłosił się ich 29-letni kolega, który wiedząc, że policja jest już na jego tropie, postanowił sam oddać się w ręce mundurowych. Grupa ma na swoim koncie pięć włamań do piwnic i magazynów. Ich łupem padały też kable telekomunikacyjne. Skradzione, miedziane przewody, mężczyźni sprzedawali na złomie. Pieniądze, jakie w ten sposób uzyskiwali były tylko ułamkiem strat, jakie spowodowali, uszkadzając sieć telekomunikacyjną. Wszyscy trzej mężczyźni usłyszeli już zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem i uszkadzania infrastruktury telekomunikacyjnej. W trakcie przeszukań odzyskano część skradzionych przedmiotów. Policjanci będą je teraz zwracać właścicielom. Czynności w sprawie trwają.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.