Wiadomości z Zabrza

Zatrzymani za kradzież infrastruktury kolejowej

  • Dodano: 2016-12-05 10:30

Kryminalni z II komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli elementy infrastruktury kolejowej. Sprawcy zrabowany łup sprzedali w skupie surowców wtórnych. Za kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży doszło kilka dni temu na szlaku kolejowym pomiędzy Biskupiacami a Maciejowem. W wyniku działań operacyjnych, kryminalni z II komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 25 lat. Mężczyźni ukradli elementy infrastruktury kolejowej, a dokładnie kable napięcia powrotnego. Zarabowane mienie sprzedali w jednym z zabrzańskich skupów surowców wtórnych. Policjanci odzyskali skradzione kable, niestety ich stan nie pozwala na ich ponowne wykorzystanie. Młodszy z mężczyzn wcześniej był już karany za kradzieże. W czerwcu br. wyszedł z więzienia, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności. 25-latek po raz pierwszy wszedł w konflikt z prawem. Za popełnione przestępstwo podejrzanym grozi do 5 lat więzienia.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Hromani

    I tego nie pojmuję - jak skupy mogą przyjmować takie przedmioty które są od razu rozpoznawalne jako kradzione ( albo np.klapy studzienek, barierki, znaki drogowe, przewody teleinformatyczne, ogrodzenia, szyny, druty ślizgowe itd. Nikt mi nie powie że przeciętny obywatel wymienia sobie np. 500m kabla do telewizora , albo komputera i to jeszcze w wersji żelowej).Ja oddawałem w ubiegłym miesiącu starą pralkę to zostałem spisany bardzo dokładnie.Niech odpowiednie służby się lepiej zainteresują takimi skupami - to i kradzieży będzie mniej.Sprawa druga - kable opalane przyjęte do skupu - też od razu powinny iść pod paragraf - jak nie jako trefne , to z powodów ekologicznych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.