Wiadomości z Zabrza

Zapraszamy na Happening wraz z wystawą!

  • Dodano: 2013-10-08 10:00
"Happening wraz z wystawą pt. "Jakość życia w mieście, a odpowiedzialność w aspekcie krajobrazu i dziedzictwa kulturowego. Rewitalizacja przestrzeni miasta w latach 2007- 2013."
 
    
 
Współorganizatorzy
Urząd Miejski w Zabrzu i Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu
Wystawa : prace wyższych uczelni współpracujących z Zabrzem
 
 
 
Miejsce
Centrum miasta, okolice Pl. Teatralnego tzw. Kwartał Sztuki
17 listopad 2013r. od godz.15.00
Występ  animatorów Grup Performens  z Krakowa i Poznania. Warsztaty  Rewitalizacja przestrzeni miasta.
 
 
 
Galeria Mok  przy ul. 3 Maja 91 a
 
18 listopad 2013r od godz.9.30-18.00
 
Happening finał wraz z  wernisażem wystawy pt."Jakość życia w mieście, a odpowiedzialność w aspekcie krajobrazu i dziedzictwa kulturowego. Rewitalizacja przestrzeni miasta w latach 2007- 2013."
 
Galeria Mok  przy ul. 3 Maja 91 a
18 listopad 2013r.-14 grudzień 2013r.
Wystawa pt. ”Jakość życia w mieście, a odpowiedzialność  w aspekcie krajobrazu i dziedzictwa kulturowego. Rewitalizacja przestrzeni miasta w latach 2007- 2013”
 
 
 
W dniu 17 listopada  2013 r. o godz.15.00 w centrum miasta Zabrze  w obszarach priorytetowej rewitalizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji Obszarów Miejskich Miasta Zabrze tzw. Kwartale Sztuki, okolice Pl. Teatralnego współorganizatorzy: Urząd Miejski
w Zabrzu i Miejski Ośrodek Kultury zapraszają mieszkańców na  rozpoczęcie wydarzenia: Happening wraz z wystawą  pt.,, Jakość życia w mieście, a odpowiedzialność w aspekcie krajobrazu i dziedzictwa kulturowego. Rewitalizacja przestrzeni miasta w latach 2007- 2013.”  W trakcie spotkania 17 listopada 2013r. wykonamy wspólny obraz o długości 2,5 metra krajobrazu miasta Zabrze, będziemy świadkami występu animatorów Grup Performens  z Krakowa i Poznania. Prezentacji Programu Aktywności Lokalnej z Biskupic. Stworzymy dźwiękowy portret miejskiej przestrzeni!
 
 
 
W dniu 18 listopada 2013r. w godz. 9.30-18.00 w Galerii Mok  przy ul. 3 Maja 91 a w Zabrzu odbędzie się finał wydarzenia, w ramach, którego  odbędzie się dyskusja pn. ”Jakość życia w mieście, a odpowiedzialność w aspekcie krajobrazu i dziedzictwa kulturowego”  ubierzemy się w "Miasto Zabrze'; staniemy się ”Adeptami przekraczania barier” uroczyście otwierającymi wystawę pt. ”Jakość życia w mieście, a odpowiedzialność  w aspekcie krajobrazu i dziedzictwa kulturowego. Rewitalizacja przestrzeni miasta w latach 2007- 2013”
 
 
 
Celem wydarzenia kulturalnego pn. "Happening wraz z wystawą pt.,, Jakość życia w mieście, a odpowiedzialność w aspekcie krajobrazu i dziedzictwa kulturowego. Rewitalizacja przestrzeni miasta w latach 2007- 2013” jest: promocja i identyfikacja procesów związanych z rewitalizacją, w celu pokazania zachodzących pozytywnych zmian w przestrzeni miasta, ożywienia, jego estetyki i ładu przestrzennego; dyskusja o krajobrazie i dziedzictwie kulturowym oraz  wspólnej odpowiedzialności za jakość życia w mieście.
 
 
 
 
Miasto Zabrze w sercu Mieszkańców i Śląska ! Przekraczanie barier!
Reminiscencją ”Obchodów  770-lecia Biskupic Najstarszej Dzielnicy Zabrza”, różnych działań na rzecz rewitalizacji,  w tym inicjatywy pt. „Kreujemy wspólnie nową  jakość przestrzeni w ramach prezentacji architektoniczno-urbanistycznych modernizacji wybranych obszarów na terenie dzielnicy Biskupice w Zabrzu.”
 
 
 
 
Podsumowaniem procesu rewitalizacji w Zabrzu i przekazanych środków Unii Europejskiej  i Miasta Zabrze na cel zrównoważonej odnowy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego w latach 2007-2013r. oraz zainicjowaniem perspektyw zrównoważonego rozwoju w nowym okresie programowania na lata 2014-2020;
 
 
Zapraszamy SERDECZNIE!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.