Wiadomości z Zabrza

Zamiast IKEA Zabrze - Booster. Znamy już plany inwestora

  • Dodano: 2024-01-27 10:45

Kilka dni temu informowaliśmy, że w miejscu, gdzie miała się pojawić inwestycja szwedzkiej firmy, powstanie kompleks innego podmiotu - LemonTree. Już wiadomo, co dokładnie planują nowi właściciele i kiedy planowany jest start budowy.

Ponad 100 tys. metrów o charakterze usługowo logistycznym

Nowy inwestor zakłada stworzenie nowoczesnego kompleksu usługowo-logistycznego o powierzchni około 111 tysięcy metrów kwadratowych. Całość ma obejmować nie tylko hale magazynowe, ale i powierzchnie biurowe, usługowe oraz tereny zielone / rekreacyjne, które mają być dostępne dla mieszkańców. 

Powstaną energooszczędne i zaawansowane technologicznie budynki, oferujące nowoczesną i zrównoważoną przestrzeń biznesową, a także ogólnodostępna przestrzeń z wielofunkcyjnym boiskiem i strefą gastronomiczną oraz miejsce wystawiennicze, promujące lokalnych artystów. Kompleks będzie oferował otwarty dla mieszkańców Zabrza zielony obszar z małą architekturą i licznymi nasadzeniami, umożliwiającą relaks i odpoczynek. - czytamy w komunikatach na stronie Urzędu Miasta, opublikowanych po spotkaniu prasowym w Sali Witrażowej budynku Muzeum Górnictwa Węglowego.

Kiedy rusza budowa?

Prace mają się rozpocząć w marcu, generalnym wykonawcą inwestycji ma być firma Commercecon, która ma mieć za sobą realizację prawie 300 projektów. Będziemy przyglądać się postępom prac.
 

Komentarze (1)    dodaj »

  • kasia

    Gdzie na tej mapce jest zaprojektowana ogólnodostępna przestrzeń z wielofunkcyjnym boiskiem? Przecież tam są same hale!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również