Wiadomości z Zabrza

Zagrali charytatywnie dla Szymona i Łukasza

  • Dodano: 2019-01-22 10:15

W II Charytatywnym Turnieju Futsalu o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu udział wzięło prawie 180 zawodników z 17 drużyn ze śląska i nie tylko.

Zebrano ponad 16 tys. złotych na rehabilitację Szymona i Łukasza

W imieniu chłopców, sponsorom, zawodnikom, sędziom wolontariuszom i kibicom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, niesamowite emocje i szczodrość podczas organizacji turnieju i licytacji. Do zobaczenia na turnieju za rok.

Sobota 19 stycznia była niesamowitym dniem, wypełnionym emocjami i sportową rywalizacją. Od godziny 9.00 na hali „Pogoń” w Zabrzu przy ul. Wolności trwały sportowe zmagania w ramach II Charytatywnego Turnieju Futsalu o Puchar Komendanta Miejskiego w Zabrzu. W tym roku do Zabrza przyjechało aż 17 drużyn, aby zagrać dla 12-letniego Szymona i 19-letniego Łukasza. Chłopcy, dla których graliśmy to pociechy zabrzańskich mundurowych. Cierpią oni na nieuleczalne choroby i na co dzień zmagają się z ograniczeniami wynikającymi z niepełnosprawności. Zaproszenie do udziału w turnieju przyjęły drużyny nie tylko ze Śląska. Zagrali strażacy z Gliwic, Bytomia i Zabrza, prokuratorzy, lekarze, funkcjonariusze zabrzańskiej straży miejskiej, przedstawiciele Politechniki Śląskiej, funkcjonariusze służby więziennej, żołnierze z jednostki wojskowej AGAT, żołnierze z gliwickiego 6 Batalionu Powietrzno-Desantowego, policjanci z Zabrza, Rudy Śląskiej, Piekar Śląskich, Katowic. Udział w turnieju wzięła również drużyna drużyna Komendanta Głównego Policji, a także drużyna śląskich dziennikarzy. Opiekę medialną nad imprezą objął Dziennik Zachodni i Nowiny Zabrzańskie. Sędziowania spotkań podjęli się arbitrzy ze Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Impreza ta zorganizowana została dzięki zaangażowaniu i współpracy wielu ludzi dobrej woli

Mogliśmy liczyć na wsparcie Zarządu Terenowego NSZZP w Zabrzu i Zarządu Wojewódzkiego NSZZP w Katowicach. Swoją bezinteresowną pomoc zaoferowały nam również podmioty, które swoją działalność prowadzą w Zabrzu. Uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu wsparli nas swoją pomocą przy organizacji logistycznej. Turniej przyniósł wiele emocji. Każdy z blisko 180 zawodników angażował się w grę na sto procent. Drużyny prezentowały wyrównany poziom, bowiem część meczów wymagało rozstrzygnięcia dopiero w rzutach karnych. Drużyny w I fazie zostały podzielone na cztery grupy. Pierwsze 4 drużyny turnieju stoczyły zacięty bój o wejście do finału. Były niewyobrażalne emocje i łzy wzruszenia. Po kilku godzinach rywalizacji wyłoniono zwycięzców.

  • I miejsce – Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Katowicach
  • II miejsce – Komenda Główna Policji
  • III miejsce – 6 Batalion Powietrzno-Desantowy w Gliwicach
  • IV miejsce – Państwowa Straż Pożarna w Bytomiu

Puchary, medale i nagrody zwycięzcom wręczali mł. insp. Paweł Kopernik – Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu, Dominik Rokita – przedstawiciel zabrzańskiej firmy Toyota, Andrzej Kuczyński z Komendy Głównej Policji, Błażej Korczyński – trener Reprezentacji Polski Futsalu.

Podczas turnieju wyłoniono najlepszego zawodnika, strzelca, a także bramkarza turnieju

  • Najlepszy Zawodnik Turniej – Rafał Gnap – Komenda Główna Policji
  • Najlepszy Bramkarz Turnieju – Dawid Barteczka – Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Katowicach
  • Najlepszy Strzelec Turnieju – Łukasz Stępień – Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Katowicach

Po fazie grupowej przeprowadzona została licytacja rzeczy ofiarowanych prze wielu darczyńców. Wśród zlicytowanych przedmiotów była między innymi piłka z autografem Roberta Lewandowskiego, a także koszulki reprezentacji Polski z autografami Kamila Glika i Piotra Zielińskiego.

Dzięki licytacji, cegiełkom i opłacie wpisowej uiszczanej przez drużyny, zebraliśmy ponad 16 tys. złotych na pomoc i rehabilitację chłopców. Pieniądze te zasilą konta chłopców w fundacjach, które objęły ich swoją opieką.

W imieniu chłopców, zawodnikom, sędziom, sponsorom, wolontariuszom, kibicom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, niesamowite emocje i hojność podczas organizacji turnieju i licytacji. Do zobaczenia za rok.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.