Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy z Ukrainy

  • Dodano: 2019-08-19 08:00, aktualizacja: 2019-08-19 08:23

W okresie długiego sierpniowego weekendu do służby skierowano większą niż zwykle liczbę policjantów ruchu drogowego. Efektem wzmożonych kontroli na drogach, jest zatrzymanie kolejnego nietrzeźwego kierującego. Tym razem był to obywatel Ukrainy.

W trakcie trwania długiego weekendu policjanci dbali o płynność ruchu drogowego w miejscach występowania znaczących spowolnień i utrudnień w ruchu drogowym oraz pomagają w bezpiecznym dotarciu do celu. Ponadto kontrolowali prędkość, sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci. Wykonując te wszystkie zadania, zwrócili też uwagę na stan trzeźwości kierujących. Co pozwoliło eliminować kierowców stanowiących zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu. Tak było w tym przypadku.

W czwartek o godzinie 21.00 patrol ruchu drogowego zatrzymał 29-letniego obywatela Ukrainy, który mając w organizmie 2,26 promila alkoholu, prowadził samochód osobowy marki Citroen. Do zatrzymania doszło na ulicy Jana Matejki. Obecnie został mu już przedstawiony zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przyznał się do winy. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat wiezienia.

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.