Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Zatrzymani za rozbój, uszkodzenie ciała i wpływanie na świadka

  • Dodano: 2019-06-12 09:30

Zabrzańscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o rozbój, uszkodzenie ciała i wpływanie na świadka.

Mężczyźni chcieli wymusić ich zatrudnienie przy wynoszeniu gruzu lub samą zapłatę

Kiedy nie otrzymali pieniędzy pobili właściciela i ukradli telefon. Na wniosek śledczych, zabrzański sąd aresztował ich na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 12 lat więzienia.

Do nietypowego rozboju doszło w Zabrzu przy ul. Stalmacha. 18-latek i o rok starszy kolega przyszli do jednego z remontowanych lokali, gdzie chcieli znaleźć prace przy wynoszeniu gruzu. Twierdzili, że znaleźli takie ogłoszenie na internecie. Właściciel lokalu zaprzeczył, aby umieszczał ogłoszenie i nie chciał zatrudnić młodych mężczyzn. Nie spodobało się to młodym mężczyznom. Twierdzili, że za samą fatygę należy im się wynagrodzenie. W rozmowę z nastolatkami włączył się syn właściciela mieszkania. Między całą czwórką doszło do awantury, w trakcie której 19-latek pobił właściciela mieszkania łamiąc mu nos, a następnie wspólnie ze swoim młodszym kolegą obezwładnił syna właściciela i zabrał mu telefon komórkowy. W celu ukrycia skradzionego telefonu starszy ze sprawców wyszedł z mieszkania, gdzie grożąc śmiercią napotkanemu 14-latkowi, kazał mu zabrać skradzioną komórkę. Zabrzańscy policjanci zatrzymali podejrzanych i osadzili w policyjnym areszcie. Zatrzymani usłyszeli zarzut dokonania rozboju. Starszy z podejrzanych usłyszał dodatkowo zarzut uszkodzenia ciała i wpływania na świadka. Podejrzani przyznali się do zarzucanych czynów, a sąd aresztował ich na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 12 lat więzienia. Czynności w sprawie trwają.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.