Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Zamiast Ikei – Park Handlowy Zaborze [Prima aprilis]

 • Dodano: 2021-04-01 07:45, aktualizacja: 2021-04-02 10:16

Miała być Ikea, będzie Park Handlowy Zaborze. Plany budowy olbrzymiego marketu szwedzkiego potentata meblowego w Zabrzu zostały wstrzymane w realizacji. Nie oznacza to, że działka nie zostanie zagospodarowana.Przypomnijmy, że nowy sklep sieci IKEA miał powstać w Zabrzu na 25-hektarowej działce leżącej w pobliżu Drogowej Trasy Średnicowej, w rejonie ulic Lompy i Skargi. Informacja o jego budowie wywołała żywą dyskusję wśród mieszkańców Zabrza. Początkowe plany zakładały, że powstanie nie tylko IKEA, ale także m.in. tereny rekreacyjne, amfiteatr, ścieżki rowerowe czy restauracja. Czas płynął, a plany zmieniały się.

Przez długi czas na terenie planowej budowy nic się nie działo. Sytuacja zmieniła się, kiedy pod koniec ubiegłego roku przystąpiono do realizacji prac w rejonie Drogowej Trasy Średnicowej. Powstaje tam infrastruktura drogowa, która ma m.in. usprawnić ruch na Zaborzu.

- IKEA rozpoczyna budowę infrastruktury drogowej przy Drogowej Trasie Średnicowej w Zabrzu. Firma rozstrzygnęła przetarg na realizację zadania wartego ok. 50 mln zł. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg "DROGOPOL-ZW" sp. z o.o., które zrealizowało w Miasto Zabrze m.in. modernizację ul. Piłsudskiego. Nowa infrastruktura usprawni komunikację poprzez połączenie północnej i południowej części Zaborza. Projekt zakłada także utworzenie bezpiecznego ronda. Wykonawca przejął już plac budowy i rozpoczął prace przygotowawcze. Planowane zakończenie robót przypada na drugą połowę przyszłego roku. Szczegóły inwestycji zostały omówione podczas ostatniego spotkania władz miasta z przedstawicielami IKEA - napisała wówczas Małgorzata Mańka Szulik, prezydent Zabrza na Facebooku.

Park Handlowy Zaborze

Dotarliśmy do informacji, które wskazują, że zamierzania zmodyfikowano. Zamiast IKEI powstanie Park Handlowy Zaborze. Na terenie centrum ulokowane zostaną m.in. takie sklepy jak: 

 • Bricomarche, 
 • Intermarche, 
 • Perfumeria Douglas, 
 • Action, 
 • Pizzeria,
 • Siłownia. 

Jednakże najbardziej wyczekiwanym sklepem będzie Primark. Do tej pory w Polsce otwarto zaledwie dwa sklepy tej sieci – w Warszawie i Poznaniu. Primark to międzynarodowy detalista, który oferuje najnowszą modę, kosmetyki i artykuły gospodarstwa domowego w najlepszych cenach. Primark otworzył swój pierwszy sklep w Dublinie w 1969 r. pod nazwą „Penneys” i obecnie działa w postaci 380 sklepów w trzynastu krajach Europy i Ameryki.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

 • lol

  Boki zrywać

 • Witia

  A świstak..,....

 • nowak

  Słabe. Nawet jak na Prima aprilis

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.