Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Ujawnili 73 wykroczenia podczas działań "Bezpieczny Pieszy"

  • Dodano: 2024-02-23 10:00

Zabrzańscy policjanci przeprowadzili w czwartek na terenie naszego miasta działania"Bezpieczny pieszy". Mundurowi zwracali uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, oraz przyglądali się, czy sami piesi nie łamali przepisów ruchu drogowego.

Akcja "Bezpieczny pieszy" w Zabrzu

Po raz kolejny mundurowi apelują do kierowców i pieszych! Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. A odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach drogi. W wyniku prowadzonych wczoraj działań "Bezpieczny pieszy" policjanci ujawnili 12 wykroczeń popełnionych przez pieszych, którymi w większości było przechodzenie przez jezdnie w miejscu niedozwolonym. Podczas działań policjanci ujawnili też 61 wykroczeń popełnionych przez kierujących którymi w większości było przekraczanie dozwolonej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Ponadto w trakcie działań zatrzymano jedną osobę poszukiwaną. Policjanci zatrzymali też prawo jazdy kierujacemy, który przekroczył dozwoloną prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Należy bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego! Należy też dbać o własne bezpieczeństwo! W konfrontacji z pojazdem pieszy zawsze stoi na straconej pozycji

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również