Wiadomości z Zabrza

Zabrze uczciło pamięć prezydenta Gdańska śp. Pawła Adamowicza

  • Dodano: 2019-01-21 10:15

Władze Zabrza oraz mieszkańcy uczcili pamięć tragicznie zmarłego śp. Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska.

W kościele pw. św. Kamila odprawiona została msza święta

Z kolei w Ratuszu Miejskim przy ul. Religi 1można było wpisać się do Księgi Kondolencyjnej.

Ze smutkiem przyjęłam wiadomość o śmierci śp. Pawła Adamowicza, Prezydenta Gdańska. Rodzinie i bliskim składam wyrazy głębokiego współczucia – powiedziała Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik - Wydarzenia zszokowały nas wszystkich. Brutalną agresją dotknięty został będący na służbie przedstawiciel samorządu terytorialnego. Samorządu, w którym zawsze liczył się przede wszystkim człowiek i jego potrzeby. Akty przemocy, podobnie jak język nienawiści, trzeba wyraźnie potępić.

W sali historycznej Ratusza Miejskiego wystawiona została Księga Kondolencyjna

Przez kilka dni mieszkańcy wpisywali do niej wyrazy współczucia. Księga Kondolencyjna była również wyłożona w kościele pw. św. Kamila, gdzie 20 stycznia odprawiona została msza święta w intencji śp. Pawła Adamowicza. W uroczystościach udział wzięli m.in. przedstawiciele władz miasta z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik na czele, radni Rady Miasta Zabrze z przewodniczącą Łucją Chrzęstek-Bar.

W związku z żałobą narodową odwołane zostały wydarzenia kulturalne

W związku z żałobą narodową odwołane zostały wydarzenia kulturalne m.in. przeniesiono premierę sztuki w Teatrze Nowym. Wyłączona została także iluminacja świąteczna Ratusza Miejskiego oraz choinki na placu Wolności. Na flagach znajdujących się na budynkach Urzędu Miejskiego oraz jednostek samorządowych został zawieszony żałobny kir. Decyzją prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik w najbliższym czasie w szkołach zostanie podjęty temat zagrożeń wynikających z mowy nienawiści.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również